Marmaris Abdi Reis Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – MUĞLA

Marmaris Abdi Reis Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Marmaris Abdi Reis Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Koy ve Plaj Özellikleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

   Marmaris Abdi Reis Koyu Plajı    

Koy, Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Bu bölge Marmaris’in çıkışında bulunmaktadır. Bölgeye Akvaryum ’da denilmektedir.

Abdi Reis Koyu, özellikle dalış yapanların vazgeçilmez yeridir. Buraya geldiğinizde dalış aktivitelerine katılabilir ve dalış dersleri alabilirsiniz. Burada kendinizi sanki bir akvaryumun içinde hissederek harika vakit geçirebilirsiniz. Koyda yer alan deniz harika manzarasının yanında sualtı dünyası da nefis bir görüntüye sahiptir. Eğitim için oldukça uygun bir dalış yeridir.

Bunun yanı sıra eğer tecrübeli bir dalgıçsanız uzun ve eğlenceli bir dalış için de burası idealdir. Bol miktarda müren, orfoz, lahoz, ve şanslıysanız sinağrit ve akya ile karşılaşabilirsiniz. Burada derinlik 0 m ile 33 m arasındadır ve balıklar genelde 12 metrelerde başlayan döküntü kayalıklarda görülür. Fosforlu Mağara’ya yakın olmasından dolayı çok fazla deniz trafiği mevcuttur.

Marmaris Abdi Reis Koyu Plajı

Marmaris Abdi Reis Koyu Plajı

Abdi Reis Koyu yakınındaki oteller hem konforlarıyla hem de bütçenize uygun fiyatlarıyla tatilinize kolaylıkla ilk adımı atmanızı sağlayacak. Koyda yer alan kumsal incecik kumlara sahiptir. Denizi oldukça berrak ve çarşaf gibidir. Ziyaretçilerine bol güneşli ve eşsiz manzara sunacak olan koy doğa yürüyüşü sevenlerinde uğrak yerleri haline gelmiştir.

      Abdi Reis Koyu Plajı’na Nasıl Gidilir?      

 Koy, Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Bu bölge Marmaris’in çıkışında bulunmaktadır.

Koya gelmek isteyenlerin öncelikle Marmaris’e gelmesi gerekmektedir. Marmaris’e ulaşım sağlamak için karayolu, denizyolu ve havayolu imkânları bulunmaktadır. Marmaris merkezden Kumla 2 ve Kumla 3 duraklarına gelerek koya ulaşım sağlayabilirsiniz. Düzenli olarak 135, 136, 137 nolu otobüslerin seferleri vardır.

Marmaris Abdi Reis Koyu Plajı

Marmaris Abdi Reis Koyu Plajı

Marmaris’e ulaşım için havayolunu kullanmak isteyenler için en yakın havaalanı Dalaman Havaalanı olup Marmaris’e mesafesi yaklaşık 88 kilometredir.  Buradan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Marmaris’e başka illerden otobüs ile gelmek isteyenler için İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinden otobüs seferleri yapılmaktadır. Marmaris otogarı Marmaris’in hemen girişinde yer almaktadır.

Hususi aracı ile gelecek olanlar için bazı iller Marmaris ile arasındaki mesafe;

  • Muğla Marmaris arası yaklaşık 54 km
  • Denizli Marmaris arası yaklaşık 183 km
  • Aydın Marmaris arası yaklaşık 151 km
  • İzmir Marmaris arası yaklaşık 271 km
  • İstanbul Marmaris arası yaklaşık 813 km
  • Bursa Marmaris arası yaklaşık 578 km
  • Kocaeli Marmaris arası yaklaşık 721 km
  • Eskişehir Marmaris arası yaklaşık 541 km
  • Ankara Marmaris arası yaklaşık 643 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.