Marmaris Ayın Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – MUĞLA

Marmaris Ayın Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Marmaris Ayın Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Konaklama İmkanları  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                  Ayın Koyu Plajı Hakkında Bilgiler                

Koy, Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Ayın Koyu, Marmaris’in Datça Yarımadası üzerinde yer almaktadır.

Bölgede yer alan plaj Türkiye’nin en iyi plajlarından biridir. Ayın Koyu’nun plajı çakıl taşlarından oluşmaktadır. Deniz suları oldukça temiz ve berraktır.  Ayrıca Ayın Koyu’nun hemen yan tarafında küçük bir iskele bulunmaktadır. Bu iskeleye bölgedeki tekneler yanaşmaktadır. Koyun sahilinde plaj ve şemsiye hizmeti alabileceğiniz bir işletme bulunmaktadır. Ayın Koyu, eskiden ”İngiliz Limanı” diye anılan bir bölgedir.

Ayın Koyu, dalış için oldukça uygun bir yerdir. Bu sebeple dalış yapmak isteyenler tarafından yoğun olarak ilgi görmektedir. Bölgede özel eğitmenler eşliğinde dalış imkânı sunulmaktadır. Denizin üzerindeki manzara kadar altında da oldukça etkileyici görüntüler bulunmaktadır.

Ayın Koyu’nda doğa yürüyüşü yapabilir ve bu anları ölümsüzleştirmek için fotğraf çekebilirsiniz. Fotoğraf makinelerinizi getirmenizi tavsiye ederim.

Ayın Koyu ve çevresinde yeme-içme olanakları sunan tesisler bulunmaktadır. Tesislerde sabah kahvaltısı yapabilir veya dilerseniz akşam yemeği yiyebilirsiniz.

            Ayın Koyu Plajı Konaklama İmkanları               

Ayın Koyu çevresinde konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Ayın Koyu çevresinde pansiyonda konaklama seçeneğiniz vardır. Erken rezervasyon ile çok daha ekonomik fiyatlara konaklama yapmak mümkün olmaktadır.

         Marmaris Ayın Koyu Plajı’na Nasıl Gidilir?        

Plaj, Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Ayın Koyu, Marmaris’in Datça Yarımadası üzerinde yer almaktadır.

Koya gelmek isteyenlerin öncelikle Marmaris’e gelmesi gerekmektedir. Marmaris’e ulaşım sağlamak için karayolu, denizyolu ve havayolu imkânları bulunmaktadır. Marmaris şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla Ayın Koyu yakınlarına gelebilirsiniz.

Marmaris’e ulaşım için havayolunu kullanmak isteyenler için en yakın havaalanı Dalaman Havaalanı olup Marmaris’e mesafesi yaklaşık 88 kilometredir.  Buradan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Marmaris’e başka illerden otobüs ile gelmek isteyenler için İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinden otobüs seferleri yapılmaktadır. Marmaris otogarı Marmaris’in hemen girişinde yer almaktadır. Buradan toplu taşıma ile koya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi aracı ile gelecek olanlar için bazı iller Marmaris ile arasındaki mesafe;

  • Muğla Marmaris arası yaklaşık 54 km
  • Denizli Marmaris arası yaklaşık 183 km
  • Aydın Marmaris arası yaklaşık 151 km
  • İzmir Marmaris arası yaklaşık 271 km
  • İstanbul Marmaris arası yaklaşık 813 km
  • Bursa Marmaris arası yaklaşık 578 km
  • Kocaeli Marmaris arası yaklaşık 721 km
  • Eskişehir Marmaris arası yaklaşık 541 km
  • Ankara Marmaris arası yaklaşık 643 km

Hususi aracınızla Marmaris’e geldikten sonra Marmaris – Karacasöğüt yol ayrımına girdikten 10 kilometre kadar sonra, Ayın Koyu sol tarafınızda kalacaktır. Buradan yol ayrımına Okluk Koyu denilen bölgenin güneyinden dolaşmanız gerekmektedir. Ortalama 11 kilometrelik bir yoldan sonraya bölgeye ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.