Marmaris Bördübet Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – MUĞLA

Marmaris Bördübet Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Marmaris Bördübet Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

                             Marmaris Bördübet Koyu                      

Bördübet, Muğla ili Marmaris ilçe sınırında bulunan Bördübet Koyu, çam ağaçlarının arkasına saklamış bir doğa harikasıdır. Bördübet Koyu, Marmaris’in 28 km. kuzeybatısında yer almaktadır. Koy Marmaris ilçesine bağlı Hisarönü Mahallesinde bulunur. Bördübet Amazon Koyu olarak bilinmektedir. Birçok kuş çeşidinin bulunduğu yöreye, Birinci Dünya Savaşı’nda koya sığınan İngiliz gemilerinin personelince ‘bird the bed’(Kuşlar Yatağı) denilmiş ve bördübet olarak dilimize geçmiştir.

Bördübet Koyu, çevredeki en güzel ve bakir koylardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Koy ve çevresi 1. derecede doğal sit alanı olduğu için her türlü yapılaşma yasaktır. Bördübet’te derede kano, kayak, stand-up paddling ve rüzgar sörfü gibi çeşitli su sporları ile antik Karya orman yollarında kuş sesleri eşliğinde doğa yürüyüşü, trekking ve dağ bisikleti gibi doğa aktivitleri yapabilirsiniz.

              Marmaris Bördübet Koyu’na Nasıl Gidilir?         

Muğla ili Marmaris ilçe sınırında bulunan Bördübet Koyu, çam ağaçlarının arkasına saklamış bir doğa harikasıdır. Bördübet Koyu, Marmaris’in 28 km. kuzeybatısında yer almaktadır. Koy Marmaris ilçesine bağlı Hisarönü Mahallesinde bulunur.

Bördübet koyuna gideceklerin öncelikle Marmaris’e gelmeleri gerekmektedir. Marmaris’e ulaşım sağlamak için karayolu, denizyolu ve havayolu imkânları bulunmaktadır.

Marmaris’e ulaşım için havayolunu kullanmak isteyenler için en yakın havaalanı Dalaman Havaalanı olup Marmaris’e mesafesi yaklaşık 88 kilometredir.  Dalaman’dan araç kiralayarak kendi aracınız ile koya ulaşabilir ya da şehir içi otobüsler ile yolculuğu tercih edebilirisiniz.

Marmaris’e başka illerden otobüs ile gelmek isteyenler için İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinden otobüs seferleri yapılmaktadır. Marmaris otogarı Marmaris’in hemen girişinde yer almaktadır. Marmaris otobüs terminalinden Değirmenyanı köyü minibüslerini kullanarak da Bördübet’e ulaşabilirsiniz.

Hususi aracı ile gelecek olanlar için bazı iller Marmaris ile arasındaki mesafe;

  • Muğla Marmaris arası yaklaşık 54 km
  • Denizli Marmaris arası yaklaşık 183 km
  • Aydın Marmaris arası yaklaşık 151 km
  • İzmir Marmaris arası yaklaşık 271 km
  • İstanbul Marmaris arası yaklaşık 813 km
  • Bursa Marmaris arası yaklaşık 578 km
  • Kocaeli Marmaris arası yaklaşık 721 km
  • Eskişehir Marmaris arası yaklaşık 541 km
  • Ankara Marmaris arası yaklaşık 643 km

Marmaris’ten Datça yoluna sapmalısınız. Yolun 29 km ötesinde Balıkaşıran’a ulaşacaksınız. Balıkaşıran’dan sağa döndüğünüzde gördüğünüz toprak yol yaklaşık 10 km sonra sizi Bördübet’e götürecektir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.