Marmaris Cennet Adası Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Marmaris Cennet Adası Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Marmaris Cennet Adası Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

           Marmaris Cennet Adası Hakkında Bilgiler           

Cennet Adası, Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Cennet Adası, adı ada olarak söylense de aslında bir yarımadadır. Ada’nın olduğu yarımadanın adı Nimara yarımadasıdır. Ormanlarla kaplı Ada, Marmaris Koyunun hemen girişinde yer almaktadır. Masmavi deniz sularına, yemyeşil tabiata sahip olan Cennet Adası görülmeye değer yerlerdendir.

Cennet Adasında ormanlık alanda doğa yürüyüşü yapabilir, günübirlik tekne turlarına katılabilir ve berrak ve masmavi sulara sahip olan denizde yüzebilirsiniz. Cennet Adası’nda pansiyonlar, lokantalar ve restoranlar mevcuttur. Özellikle bu bölgede balık yemenizi tavsiye ediyorum.

Cennet Adasına gitmek için isterseniz öncelikle Yalancı Boğaz isimli bölgeye gelmeniz gerekiyor. Yalancı Boğaz coğrafi yapısı itibarıyla boğazı andırmakta olmasından dolayı bu isim verilmiştir. Fırtınalı bir gecede mekânı boğaz zannederek gemisini sürüp karaya oturduğu rivayet edilen bir kaptanın hikâyesine de dayanarak buraya Yalancı Boğaz adı verilmiş. Oldukça kayalık bir bölgedir. Yalancı Boğaz’da yat ve gulet atölyeleri bulunuyor.

               Marmaris Cennet Adası’na Nasıl Gidilir?           

Ada, Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer almaktadır.

Ada’ya gitmek için, Marmaris Merkezden yaklaşık 8 km. kadar ilerledikten sonra Yalancı Boğaz’a ulaşılır. Arabayla da, dilerseniz harika bir doğa yürüyüşü yaparak Yalancı Boğaz’a ulaşabilirsiniz. Yalancı Boğazdan yayan şekilde Cennet Adasına doğru yürüyüş yapabilirsiniz.

Marmaris’e ulaşım sağlamak için karayolu, denizyolu ve havayolu imkânları bulunmaktadır.

Marmaris’e ulaşım için havayolunu kullanmak isteyenler için en yakın havaalanı Dalaman Havaalanı olup Marmaris’e mesafesi yaklaşık 88 kilometredir.  Buradan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Marmaris’e başka illerden otobüs ile gelmek isteyenler için İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinden otobüs seferleri yapılmaktadır. Marmaris otogarı Marmaris’in hemen girişinde yer almaktadır. Buradan taksi ile cennet adasına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca tekne turları ile de Cennet Adası’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi aracı ile gelecek olanlar için bazı iller Marmaris ile arasındaki mesafe;

  • Muğla Marmaris arası yaklaşık 54 km
  • Denizli Marmaris arası yaklaşık 183 km
  • Aydın Marmaris arası yaklaşık 151 km
  • İzmir Marmaris arası yaklaşık 271 km
  • İstanbul Marmaris arası yaklaşık 813 km
  • Bursa Marmaris arası yaklaşık 578 km
  • Kocaeli Marmaris arası yaklaşık 721 km
  • Eskişehir Marmaris arası yaklaşık 541 km
  • Ankara Marmaris arası yaklaşık 643 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.