Marmaris Gezilecek En İyi 23 Yer – Marmaris Gezi Rehberi

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Marmaris Gezilecek En İyi 23 Yer – Marmaris ilçesinin Tarihi, Camileri, Mimarisi, Doğal Güzellikleri ve Gezilecek Yerleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Marmaris Gezilecek En İyi 23 Yer – Marmaris Gezi Rehberi

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Marmaris Gezilecek En İyi 23 Yer – Marmaris ilçesinin Tarihi, Camileri, Mimarisi, Doğal Güzellikleri ve Gezilecek Yerleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Mavi bayraklı muhteşem plajları, bakir koyları ve tarihi güzellikleriyle Marmaris, pek çok insan için vazgeçilmez tatil noktalarından biridir. Eğer siz de bu yaz, her yıl binlerce yerli ve yabancı tatilciyi ağırlayan Marmaris’e gitmeyi planlıyorsanız;  Türkiye‘nin en güzel koylarını ve plajlarını Marmaris’te görebilirsiniz.

  Marmaris Gezilecek En İyi 23 Yer  

                     Marmaris Uzunyalı Plajı                          

Uzunyalı Plajı, Marmaris Halk Plajı’ndan hemen sonra başlar. Plaj, 10 km sahil kıyısına sahiptir. Uzunyalı plajı yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bunun en önemli sebebi tertemiz bir denize ve kumsala sahip olmasıdır. Ayrıca birçok aktivitenin yapılabildiği oldukça güzel ve elit bir plajdır.

Plaj şeridi boyunca restoran ve kafeler tatilcilere hizmet vermektedir. Ayrıca plajda güvenlik önlemleri ve çeşitli su sporları yapma şansına sahipsiniz. Duş hizmeti de bulunmaktadır. Aile boyu hem piknik hem de plaj keyfi yapabileceğiniz bir yerdir. Bu sebeple çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. 

Marmaris Uzunyalı Plajı Hakkında Detaylı Bİlgi İçin TIKLAYINIZ.

  Marmaris Gezilecek En İyi 23 Yer  

Marmaris Gezilecek En İyi 23 Yer

                           Marmaris İçmeler Beldesi                      

İçmeler Beldesi, Marmaris ilçe merkezi ile arasında 8 kilometre mesafe bulunur. İçmeler, Marmaris’in en popüler yeridir. Belde Akdeniz ve Ege’nin birleşiminde yer almaktadır. İsmini buradaki şifalı sulardan almıştır. Burada bulunan suların mide hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Marmaris İçmeler 6 km’lik sahil uzunluğa sahiptir. Marmaris İçmeler kumsalı Mavi Bayrak ödüllüdür.

Beldede birçok su parkı ve oyun alanı bulunmaktadır. Bu durum beldenin çocuklu aileler tarafından talep görmesini sağlamıştır. Su sporları ile ilgilenenler için kano, muz ve deniz paraşütü gibi aktiviteler bulunmaktadır.

Beldede doğa yürüyüşleri için uygun kanyon bulunmaktadır. Bu kanyon kamp kurmak isteyenler tarafından da ziyaret edilmektedir. Bölgeye has olan günlük ağacı oksijen üretim miktarı yüksek bir ağaç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Marmaris İçmeler Beldesi Hakkında Detaylı Bİlgi İçin TIKLAYINIZ…

   Sedir Adası – Kleopatra Adası- Cleopatra Island   

Sedir Adası, Muğla‘nın son dönemlerde en çok yıldızı parlayan ziyaret noktalarından biri olmuştur. Antik kalıntılarla dolu üçlü bir ada grubunun en büyüğüdür. Muğla’nın Ula ilçesi sınırları içinde yer alır. Antik çağdaki ismi Kedrae veya Cedrae olup, adada bu dönemden kalma kalıntılar bulunmaktadır. Kleopatra Plajı’nın eşsiz güzellikte olup denizin rengi adeta turkuaz rengindedir. Görür görmez zaten âşık oluyorsunuz.

Plajın kumu, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından görevlendirilmiş özel güvenlik görevlisi tarafından korunmaktadır. Merdivenle inilen plajda denize girip çıkan herkesin her iki tarafta bulunan duşlar vasıtasıyla vücudunda kum kalmaması için duş alması gerekiyor. Ayrıca güvenlik görevlisi, korumaya alınan kumsala girenleri, düdük çalarak uyarıyor ve kumsaldan çıkmalarını sağlanıyor.

 Sedir Adası – Kleopatra Adası Hakkında Detaylı Bilgi İÇin TIKLAYINIZ..

                                    Kızkumu Plajı                                   

Kızkumu, çevresini saran çam ağaçlarının arasında gizlenmiş bir şekildedir. Eski Rum köylerinden olan bu yerleşim alanın geçmiş dönemlerde adı ‘Kırsaçlı Vail’ anlamına gelen ‘Kırvasil’ adında biliniyormuş. İlk başlarda bilinmeyen Kızkumu Plajı zamanlar herkes tarafından bilinmeye başlanmış. Tertemiz denizi ve huzur veren ortamı ile plaj birçok yerli ve yabancı turist tarafından rağbet görüyor.

Plajı diğer plajlardan yarın en önemli özelliği ise sizlere denizin üzerinde yürüme fırsatı sağlıyor olmasıdır.  Siz yürürken fark etmiyor olabilirsiniz ancak uzaktan çekilen resimlerde âdeta denizin üzerinde gibi oluyorsunuz.

Kızkumu Plajı Hakkında Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ…

                     Turunç Amos Koyu Plajı                                 

Amos Koyu, Turunç ile Kumlubük arasında yer alan küçük bir koydur. Denizi olduça temiz ve berraktır. Plajı kumdan oluşmuştur. Ayrıca sahilinde yer alan çakıl taşlarının oldukça ilginç renklerde olması, bölgeye gelen ziyaretçilerin bölgeden pek çok hatıra götürmelerini sağlamaktadır.

Koydaki tesis Amos Restoran tarafından işletiliyor. Ortamı çok güzel. Ancak fazla kalabalık oluyor. Özellikle bölgeye son dönemde yabancı turist akını yaşanmaktadır. Erken saatlerde gitmenizi tavsiye ederim. Plaja girişte bir ücret ödemesi alınmıyor. Koyda otopark bulunmaktadır.

 Turunç Amos Koyu Plajı Hakkında Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ..

                                  Kumlubük Koyu                                        

Kumlubük, Marmaris ilçe merkezinin yaklaşık 25 kilometre güneybatısında yer almaktadır. Kumlubük Turunç’tan sonra gelen şirin bir sahil kasabasıdır. Kumlubük Koyu, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Turunç Mahallesinde bulunur. Marmaris’e 24 km, Turunç’a 3 km uzaklıkta bulunur.

Kumlubük özellikle plajları ile dikkat çekmektedir. Kasaba Marmaris’e yaz tatili için gelen turistlerin ilk ziyaret ettikleri yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Beldenin sakinliği ve doğasının güzelliği tatil süresince dinlenmek isteyenler için ideal bir yerdir.Diğer bir ayırt edici özellikise balıkçı lokantalarıdır. Son dönemlerde bu bölgeye artan turistik ziyaretler ile birlikte balıkçı lokantalarının da sayısında artışa sebep olmuştur. Balık yemeden buradan ayrılmayın derim.

Marmaris Kumlubük Koyu Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ.?

                                    Abdi Reis Koyu Plajı                           

Abdi Reis Koyu, özellikle dalış yapanların vazgeçilmez yeridir. Buraya geldiğinizde dalış aktivitelerine katılabilir ve dalış dersleri alabilirsiniz. Burada kendinizi sanki bir akvaryumun içinde hissederek harika vakit geçirebilirsiniz. Koyda yer alan deniz harika manzarasının yanında sualtı dünyası da nefis bir görüntüye sahiptir. Eğitim için oldukça uygun bir dalış yeridir.

Bunun yanı sıra eğer tecrübeli bir dalgıçsanız uzun ve eğlenceli bir dalış için de burası idealdir. Bol miktarda müren, orfoz, lahoz, ve şanslıysanız sinağrit ve akya ile karşılaşabilirsiniz. Burada derinlik 0 m ile 33 m arasındadır ve balıklar genelde 12 metrelerde başlayan döküntü kayalıklarda görülür. Fosforlu Mağara’ya yakın olmasından dolayı çok fazla deniz trafiği mevcuttur.

 Abdi Reis Koyu Plajı Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ…

                      Selimiye Akkum Koyu Plajı                      

Akkum Koyu ve Plajı özellikle yaz mevsiminde dünyanın hemen hemen her ülkesinden gelen turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Koyun suyu yavaş yavaş derinleşmesinden dolayı özellikle çocuklu aileler için idealdir. Suları oldukça temiz ve durgun bir yapıya sahiptir. Bölgede birçok pansiyon ve butik otel olduğu için uzun bir tatil için sıkça tercih ediliyor.

Teknelerin girdiği bir giriş noktası var ve açık deniz olmadığından deniz suları oldukça sıcaktır. Bu sebeple buraya gelen turistler tarafından “hamam gibi” ifadesi kullanılmaktadır. Bölgede deniz sezonu, nisan sonundan itibaren başlayarak ekim ayına kadar devam etmektedir. Bu koyun yer aldığı deniz adeta doğal bir göl gibidir.

Selimiye Akkum Koyu Plajı Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ.?

                             Marmaris Ayın Koyu Plajı                   

Bölgede yer alan plaj Türkiye’nin en iyi plajlarından biridir. Ayın Koyu’nun plajı çakıl taşlarından oluşmaktadır. Deniz suları oldukça temiz ve berraktır.  Ayrıca Ayın Koyu’nun hemen yan tarafında küçük bir iskele bulunmaktadır. Bu iskeleye bölgedeki tekneler yanaşmaktadır. Koyun sahilinde plaj ve şemsiye hizmeti alabileceğiniz bir işletme bulunmaktadır. Ayın Koyu, eskiden ”İngiliz Limanı” diye anılan bir bölgedir.

Ayın Koyu, dalış için oldukça uygun bir yerdir. Bu sebeple dalış yapmak isteyenler tarafından yoğun olarak ilgi görmektedir. Bölgede özel eğitmenler eşliğinde dalış imkânı sunulmaktadır. Denizin üzerindeki manzara kadar altında da oldukça etkileyici görüntüler bulunmaktadır.

Ayın Koyu’nda doğa yürüyüşü yapabilir ve bu anları ölümsüzleştirmek için fotğraf çekebilirsiniz. Fotoğraf makinelerinizi getirmenizi tavsiye ederim.

Marmaris Ayın Koyu Plajı Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ.?

                                    Boncuk Koyu                                 

Muğla ili Marmaris ilçesi sınırında Keçiler Mahallesine bağlı bir koydur.  Koy, Boncuk gibi masmavi denizi, el değmemiş bir doğa güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakan bir doğal harikasıdır Çam Palmiye ve Günlük ağaçları arasında gizlenmiş durumdadır. Muğla’dan 52 kilometre Marmaris’e yine 30 dakikalık bir mesafede

Boncuk Koyu Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ.?

                                      Marmaris Saklıgöl                         

Saklıgöl Muğla ilinde Marmaris ilçe sınırları içinde yer almaktadır. Göl yemyeşil doğasıyla, muhteşem doğa görüntüsüyle kartpostallık bir görüntüye sahiptir. Bölgede özellikle muhteşem bir kahvaltı yapabilirsiniz. Göl manzaralı işletmelerde göl kenarında kahvaltı yapmanızı tavsiye ederim. Eğer sabah öğle saatlerinde buraya geldiyseniz mangal keyfi yapabilirsiniz.

Çocuklar için oyun alanı olmasından dolayı çocuklu aileler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Ayrıca burada tekne turlarına katılmak, ata binmek, gölde kano ile gezinti yapmak, atv safari turlarına katılmak gibi birçok etkinlik yerli yabancı turistleri kendisine çekmektedir. Ayrıca burada kamp yapma imkânı da olduğu için kampseverler tarafından da ilgi görmektedir. Buraya haftasonu gelirseniz canlı fasıl dinleme şansına da sahipsiniz.

Marmaris Saklıgöl Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ.?

                           Marmaris Bozburun Yarımadası                

Bozburun Yarımadası’nın üst yarısı, korunaklı koylardan yükselen dik yamaçları ile dağlık ve ormanlık bir yapıya sahiptir. Güney kısım ise daha çorak ve kayalık alanlardan oluşmaktadır. Güney kısmı büyük bölümü toprağın altında kalmış kalıntılar, yarısı gizli vadileri ve kuytu limanları gözetleyen kalelerle doludur. Larymna antik kentine ait az sayıda kalıntı Asar tepesinde 45 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Özellikle doğa yürüyüşü için ideal bir yapıya sahiptir. Trekking yaparak bölgedeki doğal ve tarihi kısımları gezebilirsiniz. Kent surları ve bazı mezar taşları çevreye dağılmış durumdadır.

Marmaris Bozburun Yarımadası Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ.

                                Marmaris Hisarönü                            

Hisarönü, Muğla ilinin Marmaris ilçesinin güneybatısında yer alan popüler ve güzel bir beldedir. Marmaris ile Datça arasında ve yemyeşil ormanlarla kaplı şirin bir kasaba olarak karşımıza çıkmaktadır. Son dönemlerde turizm açısından oldukça ilgi görmeye başlamıştır. Hisarönü oldukça büyük bir körfeze sahiptir. Hisarönü bölgesinin denizi sığ ve plaj kumu kiremit rengi olarak kaşımıza çıkmaktadır. Özellikle Marmaris’in kalabalığından uzak sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin seçeneklerinden birini oluşturuyor. Hisarönü bölgesinin temiz havası ve suyunun özellikle astım ve kalp hastaları için iyi geldiği söylenmektedir.

Hisarönü Tatil ve Seyahat Rehberi Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ..

                                       Turgut Şelalesi                               

Turgut Mahallesi Orhaniye Köyün sınırında bulunan Turgut Şelalesi, Yaklaşık 10 metre yükseklikten akan suyun oluşturduğu manzarası görülmeye değer, cennet köşesi doğal bir şelaledir.

Marmaris’in en can alıcı noktalarından biri olan Turgut Şelalesi de Turgut Köyü’nde yer alıyor. Turgut Şelalesi, Marmaris’in kalabalığından kurtulup, kendinizi bambaşka bir dünyada hissedebileceğiniz doğal bir yerdir. Şelale, Toplamda 5 şelaleden oluşmaktadır ve Marmaris’in saklı kalmış doğal güzelliklerinden biri olarak söylenmektedir.

Turgut Şelalesi Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ.?

                             Marmaris Turunç Beldesi                      

Eski bir balıkçı kasabası olan Turunç beldesi yerli yabancı birçok turisti kendisine çekmektedir. Marmaris’te İçmeler beldesinden sonra en popüler turistik belde olarak karşımıza çıkmaktadır.  Yeşilin ve mavinin buluştuğu kartpostallık bir bölgedir. Beldede birbirinden güzel kumsallar yer almaktadır. Bu kumsallarda denisin keyfini çıkarabilirsiniz bunun dışında doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Ayrıca bu beldede tarihi bir gezi yapabilirsiniz. Tekne turu burada yapabileceğiniz başka bir etkinliktir.

Turunç Koyu’nda halk plajı bulunmaktadır. Bu plaj oldukça berrak ve temizdir. Çakıltaşı olan plajı mavi bayraklıdır. Çakıl olmasından dolayı deniz ayakkabılarınızı yanınızda getirmenizi tavsiye ederim.

Turunç’ta büyük lüks otellere rastlamak pek mümkün değil. Küçük butik oteller daha çok da apart oteller bulunmaktadır. Bu sebeple çocuklu aileler tarafından yoğun şekilde ilgi görmektedir.

Turunç Beldesi Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ.?

          İnbükü Orman Kampı – Çubucak Tabiat Parkı    

İnbükü Kamp, Marmaris-Datça karayolu üzerinden 25. Kilometrededir. İnbükü Orman Kampı sessiz sakin ortam arayanlar için bulunmaz bir yerdir. İnbükü Orman Kampı Yaz dönemlerinde dinlenmeye ihtiyacı olanların ve kamp severlerin uğrak noktası durumundadır.

Kamp alanı 10 hektarlık geniş bir bölgede yer alıyor. Burada 3 adet koy ve 4 kilometre uzunluğunda sahil şeridi bulunmaktadır Çökertme, Mağara ve İnbükü koylarıdır. Bitki örtüsü Kızılçam, mersin, defne ve sığla ağacından oluşmaktadır. İnbükü kamp alanı 160 çadır ve 25 karavan kapasitesine sahiptir.

İnbükü Orman Kampı – Çubucak Tabiat Parkı Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ.

                         Halıcı Ahmet Urkay Müzesi                      

Halıcı Ahmet Urkay Müzesi Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Müze Marmaris Muğla yolu 10. Km’sinde bulunuyor. Müze binası daha çok bir Osmanlı evine benzemektedir.  Müzenin sahibi ve kurucusu Ahmet URKAY’dır.

18 Eylül 2005 tarihinde ziyarete açılan Müze, Arkeoloji ve Etnografya bölümlerinden oluşmaktadır. Özellikle Etnografya bölümü çok zengindir. Müzede 3500 parça arkeolojik, etnografik eser sergileniyor.

                  Amos Antik Kenti – Ancient City Amos        

Amos Antik Kentibu bölge, Marmaris’e 24 km uzaklıkta yer alıyor. Turunç beldesinde bulunmaktadır. 1948 kazıları ile ortaya çıkan şehir, M.Ö 2 yüzyıla dayanmaktadır. Söz konusu dönemde kira sözleşmesinin uygulandığı bir medeniyet olarak 2200 yıllık tarihi günümüzde de koruma altına olan bölgeler arasında yer almaktadır.

Bu bölge eski bir yerleşik Roma kenti olduğundan burada hala kalıntılar bulunmaktadır. Antik çağlar içinde Rodos da en önemli şehirlerden biri olma özelliği taşıyan bölge Helenistik kültürde Tanrıçanın Tapınağı anlamına gelmektedir.

Amos Antik Kenti Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ.?

                            Marmaris Cennet Adası                           

Cennet Adası Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Marmaris Cennet Adası, adı ada olarak söylense de aslında bir yarımadadır. Cennet Adası’nın olduğu yarımadanın adı Nimara yarımadasıdır. Ormanlarla kaplı Cennet Adası, Marmaris Koyunun hemen girişinde yer almaktadır. Masmavi deniz sularına, yemyeşil tabiata sahip olan Cennet Adası görülmeye değer yerlerdendir.

Cennet Adasında ormanlık alanda doğa yürüyüşü yapabilir, günübirlik tekne turlarına katılabilir ve berrak ve masmavi sulara sahip olan denizde yüzebilirsiniz. Cennet Adası’nda pansiyonlar, lokantalar ve restoranlar mevcuttur. Özellikle bu bölgede balık yemenizi tavsiye ediyorum.

Marmaris Cennet Adası Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ.?

                               Gebekse Koyu Plajı – Çiftlik                 

Küçük çakıllardan oluşan bir plaja sahiptir. Denizi oldukça temiz ve berrak bir yapıya sahiptir. Özellikle deniz gözlüklerinizi yanınıza almanızı tavsiye ederim. Bu sayede denizin derinliklerindeki güzellikleri canlı canlı görmüş olacaksınız. Burası dalmak için de çok güzel bir yapıya sahiptir. Bu sayede dalgıçlar tarafından da ilgi görmektedir.

Gebekse Koyu, mavi yolculuğa çıkan teknelerinin başlıca uğrak noktaları arasında bulunmaktadır. Burası keşfedilmeyi bekleyen bakir bir yapıya sahiptir. Bunun dışında Gebekse Koyu’nun uç noktasındaki Gebekse tarihi kalıntılarını gezebilirsiniz. Kartpostallık görüntüsü olan bu koyda hem doğa hem de tarihi güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Harabelerin kiliseye ait olduğu bilinmektedir.

 Gebekse Koyu Plajı Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ.?

 

                         Kamelya Adası – Kameriye                                

Marmaris’in Selimiye Köyü’nden yaklaşık 2 km uzaklıkta yer almaktadır. Hisarönü Körfezi’nde bulunmaktadır.

1995 yılında 1. derece doğal sit alanı olarak tescil edilen Kameriye Adası’ndaki manastırdan kalanlar korumaya alınmışsa da doğal olaylar etkisiyle buradaki tarihi yapılar tahrip olmuş durumdadır. Tahmini olarak birinci veya ikinci yüzyıla tarihlenen bir manastır kalıntısı bulunmaktadır. Manastırdan geriye küçük bir şapel kalmıştır.  İçerisinde İsa’nın bir freskinin olduğu kilisenin çevresinde ve önündeki avluda siyah-beyaz renkli, yuvarlak taşlarla yapılmış mozaikler buraya gelen turistler tarafından ilgi görmektedir. Kilisenin girişinde yüzlerce yıllık zeytin ağacı bir dilek ağacı hüviyeti kazanmıştır. Ağacın dallarında tuvalet kâğıtları, peçeteler, kurdeleler, değişik kumaşlar asılmış durumdadır.

Keçilerden ve eşeklerden başka yerlisi olmayan bu ada çevresinde deniz oldukça berrak ve yüzmesi çok keyiflidir. Denizi oldukça temiz ve berraktır. Bu sebeple dalmak için elverişli bir yapıya sahiptir. Kesinlikle deniz gözlüklerinizi getirmenizi tavsiye ediyorum. Bu sayede deniz altındaki esrarengiz yaşama canlı gözle şahitlik etmiş olacaksınız. Adanın doğu kıyılarında plajlar bulunmaktadır. 

Kamelya Adası Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ.

                                        Çiftlik Koyu – Plajı                      

Çiftlik Koyu özellikle sahili ile ön plana çıkmaktadır. Plaj tamamen büyük taneli kumlarla kaplıdır. Deniz durgun ve inanılmaz berrak bir yapıya sahiptir. Yerli yabancı birçok turist tarafından ilgi görmektedir.  Plaj mavi bayraklıdır. Yüzmek isteyenler için ideal bir yerdir.

Çiftlik Koyu aynı zamanda günübirlik teknelerin popüler uğrak yerlerindendir. Koyun kayalık yapısı bölgede dalış turizmi açısında önemli bir imkân sağlamaktadır. Berrak yapısıyla deniz altındaki yaşantıya çıplak gözle şahit olabilirsiniz. Su sporları da yapma imkânının olduğu çiftlik koyunda sürekli aktiviteler bulunmaktadır. Burada tatilin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

 Çiftlik Koyu Plajı Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ.?

                            Dişlice Adası – Aşk Adası                           

Dişlice adası, turkuaz renkli, tertemiz denizi, pasifikten gelen yatların getirdiği balıklarla görenleri kendine hayran bırakır. Adanın denizi oldukça sakindir. Ada, bakir doğasını günümüze kadar korumuştur. Üzerinde martılardan başka yaşayanın olmadığı bu yer, Marmaris ilçesinden tekne turu yapanların uğrak noktalarından biridir. Güzel adanın suyunda yüzmek ise başlı başına bir ayrıcalıktır.

Adaya uzaktan bakıldığında Denize girmiş, saçını topuz yapmış bir kadının bedeni ya da hortumunu suya daldırmış bir fil görüntüsü canlandıran kayalıkların olması da heyecan verici. Adanın çevresinde yüzlerce balık çeşidini görmeniz mümkündür. Adanın en tepesine çıkarak güzel fotoğraflar çekilebilirsiniz.

 Dişlice Adası Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ….

Marmaris Gezilecek En İyi 23 Yer

Marmaris Gezilecek En İyi 23 Yer

Marmaris Gezilecek En İyi 23 Yer

Marmaris Gezilecek En İyi 23 Yer

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.