Marmaris İçmeler Beldesi Nerede Nasıl Gidilir – Muğla Gezi Rehberi 2024

Marmaris İçmeler Beldesi Nerede Nasıl Gidilir – Muğla Gezi Rehberi 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Marmaris İçmeler Beldesi Nerede – Nasıl Gidilir – Gezilecek Yerler? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

         Marmaris İçmeler Beldesi        

İçmeler Beldesi, Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlıdır. Marmaris ilçe merkezi ile arasında 8 kilometre mesafe bulunur. İçmeler, Marmaris’in en popüler yeridir. Belde Akdeniz ve Ege’nin birleşiminde yer almaktadır. İsmini buradaki şifalı sulardan almıştır. Burada bulunan suların mide hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Marmaris İçmeler 6 km’lik sahil uzunluğa sahiptir. Marmaris İçmeler kumsalı Mavi Bayrak ödüllüdür.

İçmeler Beldesi Marmaris’e göre daha sakin bir yapısı vardır. Beldenin eski bir balıkçı kasabasıdır. Günümüzde belde daha çok turizm açısından gelişmiştir. Balıkçılık hobi olarak halen devam etmektedir.  Birçok koy ve kumsala da yakın konumda bulunur. Tekne turları burada yapılan faaliyetlerdendir.

Marmaris İçmeler Beldesi

Marmaris İçmeler Beldesi

Beldede birçok su parkı ve oyun alanı bulunmaktadır. Bu durum beldenin çocuklu aileler tarafından talep görmesini sağlamıştır. Su sporları ile ilgilenenler için kano, muz ve deniz paraşütü gibi aktiviteler bulunmaktadır.

Beldede doğa yürüyüşleri için uygun kanyon bulunmaktadır. Bu kanyon kamp kurmak isteyenler tarafından da ziyaret edilmektedir. Bölgeye has olan günlük ağacı oksijen üretim miktarı yüksek bir ağaç olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Marmaris İçmeler Beldesi’ne Nasıl Gidilir? 

Marmaris Ege Bölgesinde yer almaktadır. Muğla ilinin önemli bir ilçesidir. Türkiye’nin güneybatı sahilinde Ege ve Akdeniz’in kesiştiği noktada bulunmaktadır. İçmeler Beldesi Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlıdır. Marmaris ilçe merkezi ile arasında 8 kilometre mesafe bulunur.

Marmaris’e ulaşım sağlamak için karayolu, denizyolu ve havayolu imkânları bulunmaktadır.

Marmaris İçmeler Beldesi

Marmaris İçmeler Beldesi

Marmaris’e ulaşım için havayolunu kullanmak isteyenler için en yakın havaalanı Dalaman Havaalanı olup Marmaris’e mesafesi yaklaşık 88 kilometredir.  Buradan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Marmaris’e başka illerden otobüs ile gelmek isteyenler için İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinden otobüs seferleri yapılmaktadır. Marmaris otogarı Marmaris’in hemen girişinde yer almaktadır. Toplu taşıma kullanarak gidecek olanlar Marmaris’ten düzenli aralıklarla kalkan dolmuşlara binerek kısa sürede beldeye ulaşabilirler.

Hususi aracı ile gelecek olanlar için bazı iller Marmaris ile arasındaki mesafe;

  • Muğla Marmaris arası yaklaşık 54 km
  • Denizli Marmaris arası yaklaşık 183 km
  • Aydın Marmaris arası yaklaşık 151 km
  • İzmir Marmaris arası yaklaşık 271 km
  • İstanbul Marmaris arası yaklaşık 813 km
  • Bursa Marmaris arası yaklaşık 578 km
  • Kocaeli Marmaris arası yaklaşık 721 km
  • Eskişehir Marmaris arası yaklaşık 541 km
  • Ankara Marmaris arası yaklaşık 643 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.