Marmaris Kumlubük Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Marmaris Kumlubük Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Marmaris Kumlubük Koyu Nerede – Nasıl Gidilir? hakkında bilgiler vereceğiz.

Marmaris Kumlubük Koyu

Kumlubük Marmaris ilçe merkezinin yaklaşık 25 kilometre güneybatısında yer almaktadır. Kumlubük Turunç’tan sonra gelen şirin bir sahil kasabasıdır. Kumlubük Koyu, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Turunç Mahallesinde bulunur. Marmaris’e 24 km, Turunç’a 3 km uzaklıkta bulunur.

Kumlubük özellikle plajları ile dikkat çekmektedir. Kasaba Marmaris’e yaz tatili için gelen turistlerin ilk ziyaret ettikleri yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Beldenin sakinliği ve doğasının güzelliği tatil süresince dinlenmek isteyenler için ideal bir yerdir.Diğer bir ayırt edici özellikise balıkçı lokantalarıdır. Son dönemlerde bu bölgeye artan turistik ziyaretler ile birlikte balıkçı lokantalarının da sayısında artışa sebep olmuştur. Balık yemeden buradan ayrılmayın derim.

Kumlubük ‘ün sahil ve yamaçları ekolojik turizm adına popüler trekking ve doğa yürüyüşü parkurlarına sahiptir. Kumlubük’ ün güneydoğu bir mağara yer almaktadır. Mağara bölgesinin 5000 yıl önceki yerleşim alanına ev sahipliği yaptığı bilgisi mevcuttur.Burada Amos antik kenti kalıntılarını, eski tiyatro ve şehir duvarlarını ziyaret edebilirsiniz.

OKUMALISIN  İzmir Doğal Yaşam Parkı Nerede-Nasıl Gidilir?

Gece hayatı Marmaris’in diğer tatil noktalarına kıyasla bir nebze daha sakin olan Kumlubük’te plaj etkinlikleri ve küçük kulüplerdeki gece organizasyonları mevcuttur. Bu durum sakin bir ortam yarattığı için kafa dinlemek amaçlı buraya gelen turistlerin sayısını artırmaktadır.

Kumlubük Nerede ve Nasıl Gidilir?

Marmaris Ege Bölgesinde yer almaktadır. Muğla ilinin önemli bir ilçesidir. Türkiye’nin güneybatı sahilinde Ege ve Akdeniz’in kesiştiği noktada bulunmaktadır. Kumlubük Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunmaktadır. Marmaris’e 24 km, Turunç’a 3 km uzaklıkta bulunur. Marmaris’e ulaşım sağlamak için karayolu, denizyolu ve havayolu imkânları bulunmaktadır.

Marmaris’e ulaşım için havayolunu kullanmak isteyenler için en yakın havaalanı Dalaman Havaalanı olup Marmaris’e mesafesi yaklaşık 88 kilometredir.  Dalaman Havaalanına iniş yaptıktan sonra yaklaşıl 1 saat 45 dakikalık bir yolculuk ile Kumlubük’e erişmek mümkün. Havaalanından 2 saatte bir hareket eden HAVAŞ araçları ile Kumlubük’e gidebilirsiniz.

Marmaris’e başka illerden otobüs ile gelmek isteyenler için İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinden otobüs seferleri yapılmaktadır. Marmaris otogarı Marmaris’in hemen girişinde yer almaktadır. Marmaris ilçe merkezinden kalkıp Turunç’a kadar Dolmuş seferleri bulunur. Turunç Mahallesine ulaştıktan sonra burada bir taksi kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Ladik Akdağ Kayak Merkezi Nerede - Nasıl Gidilir?

Hususi aracı ile gelecek olanlar için bazı iller Marmaris ile arasındaki mesafe;

  • Muğla Marmaris arası yaklaşık 54 km
  • Denizli Marmaris arası yaklaşık 183 km
  • Aydın Marmaris arası yaklaşık 151 km
  • İzmir Marmaris arası yaklaşık 271 km
  • İstanbul Marmaris arası yaklaşık 813 km
  • Bursa Marmaris arası yaklaşık 578 km
  • Kocaeli Marmaris arası yaklaşık 721 km
  • Eskişehir Marmaris arası yaklaşık 541 km
  • Ankara Marmaris arası yaklaşık 643 km

Hususi aracınızla Marmaris’ten Turunç’a geldikten sonra burada tabelalar yardımıyla Turunç Otel’in arkasındaki yoldan koya ulaşım sağlayabilirsiniz.Muğla’nın merkezinden 1 saat 50 dakika gibi bir süre içerisinde kişisel aracınızla Muğla Merkez’den Kumlubük’e ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.