Marmaris Saklıgöl Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, Kamp, 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Marmaris Saklıgöl Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti – Kamp Yapılır mı? Piknik Yapılacak Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

Marmaris Saklıgöl Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, Kamp,  2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Marmaris Saklıgöl Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti – Kamp Yapılır mı? Piknik Yapılacak Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

    Marmaris  Saklıgöl Nerede?     

Saklıgöl, Muğla ilinde Marmaris ilçe sınırları içinde yer almaktadır. Göl yemyeşil doğasıyla, muhteşem doğa görüntüsüyle kartpostallık bir görüntüye sahiptir. Bölgede özellikle muhteşem bir kahvaltı yapabilirsiniz. Göl manzaralı işletmelerde göl kenarında kahvaltı yapmanızı tavsiye ederim. Eğer sabah öğle saatlerinde buraya geldiyseniz mangal keyfi yapabilirsiniz.

Marmaris Saklıgöl

Marmaris Saklıgöl

Çocuklar için oyun alanı olmasından dolayı çocuklu aileler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Ayrıca burada tekne turlarına katılmak, ata binmek, gölde kano ile gezinti yapmak, atv safari turlarına katılmak gibi birçok etkinlik yerli yabancı turistleri kendisine çekmektedir.

Marmaris Saklıgöl

Marmaris Saklıgöl

Ayrıca burada kamp yapma imkânı da olduğu için kampseverler tarafından da ilgi görmektedir. Buraya haftasonu gelirseniz canlı fasıl dinleme şansına da sahipsiniz. Saklıgöl’e gelinebilecek en uygun dönem Nisan Ekim ayları arasıdır Bu dönemler dışında gelen ziyaretçi sayısı gözle görülür şekilde azalma olmaktadır.

                            Saklıgöl Giriş Ücreti                       

Giriş Ücretsizdir.

                          Marmaris Saklıgöl’e Nasıl Gidilir?                 

Muğla ilinde Marmaris ilçe sınırları içinde yer almaktadır. Buraya gelmek isteyenlerin öncelikle Marmaris ilçe merkezine gelmeleri gerekmektedir. ilçe merkezinden buraya sürekli olarak dolmuş seferleri ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca merkezden taksi kullanarak da kolayca ulaşabilirsiniz. Hususi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Marmaris’e ulaşım sağlamak için karayolu, denizyolu ve havayolu imkânları bulunmaktadır.

Marmaris Saklıgöl'den bir görüntü...

Marmaris Saklıgöl’den bir görüntü…

Marmaris’e ulaşım için havayolunu kullanmak isteyenler için en yakın havaalanı Dalaman Havaalanı olup Marmaris’e mesafesi yaklaşık 88 kilometredir.  Buradan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Marmaris’e başka illerden otobüs ile gelmek isteyenler için İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinden otobüs seferleri yapılmaktadır. Marmaris otogarı Marmaris’in hemen girişinde yer almaktadır.

Hususi aracı ile gelecek olanlar için bazı iller Marmaris ile arasındaki mesafe;

  • Muğla Marmaris arası yaklaşık 54 km
  • Denizli Marmaris arası yaklaşık 183 km
  • Aydın Marmaris arası yaklaşık 151 km
  • İzmir Marmaris arası yaklaşık 271 km
  • İstanbul Marmaris arası yaklaşık 813 km
  • Bursa Marmaris arası yaklaşık 578 km
  • Kocaeli Marmaris arası yaklaşık 721 km
  • Eskişehir Marmaris arası yaklaşık 541 km
  • Ankara Marmaris arası yaklaşık 643 km

Marmaris’ten Akyaka’ya giderken yaklaşık 13. km’de Sedir Adası yoluna sapıyorsunuz. Bu ayrımdan Saklıgöl tabelalarını takip ederek yaklaşık 2 km sonra Saklıgöle ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.