Anasayfa / Doğal Güzellikler / Marmaris Selimiye Akkum Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Marmaris Selimiye Akkum Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Marmaris Selimiye Akkum Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

   Selimiye Akkum Koyu Plajı Hakkında   

Akkum Koyu ve Plajı, Muğla ilinin Marmaris ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Marmaris ilçesine bağlı Selimiye Mahallesinde bulunur. İlçe merkezine 45 kilometre uzaklıktadır.

Akkum Koyu ve Plajı özellikle yaz mevsiminde dünyanın hemen hemen her ülkesinden gelen turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Koyun suyu yavaş yavaş derinleşmesinden dolayı özellikle çocuklu aileler için idealdir. Suları oldukça temiz ve durgun bir yapıya sahiptir. Bölgede birçok pansiyon ve butik otel olduğu için uzun bir tatil için sıkça tercih ediliyor. Teknelerin girdiği bir giriş noktası var ve açık deniz olmadığından deniz suları oldukça sıcaktır. Bu sebeple buraya gelen turistler tarafından “hamam gibi” ifadesi kullanılmaktadır. Bölgede deniz sezonu, nisan sonundan itibaren başlayarak ekim ayına kadar devam etmektedir. Bu koyun yer aldığı deniz adeta doğal bir göl gibidir.

     Selimiye Akkum Koyu Plajı Nerede?    

Akkum Koyu ve Plajı Muğla ilinin Marmaris ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Marmaris ilçesine bağlı Selimiye Mahallesinde bulunur. İlçe merkezine 45 kilometre uzaklıktadır.

OKUMALISIN  Ankara’da Bayanlara Özel Aquaparklar

 Selimiye Akkum Koyu Plajına Nasıl Gidilir? 

Akkum Koyu ve Plajına ulaşım sağlamak için karayolu, denizyolu ve havayolu imkânları bulunmaktadır. Akkum Koyu ve Plajına ulaşım için havayolunu kullanmak isteyenler için en yakın havaalanı Dalaman Havaalanı olup Marmaris’e mesafesi yaklaşık 88 kilometredir.  Buradan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Akkum Koyu ve Plajına başka illerden otobüs ile gelmek isteyenler için İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinden otobüs seferleri yapılmaktadır. Marmaris otogarı Marmaris’in hemen girişinde yer almaktadır. Buradan Selimiye minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi aracı ile gelecek olanlar için bazı iller Marmaris ile arasındaki mesafe;

  • Muğla Marmaris arası yaklaşık 54 km
  • Denizli Marmaris arası yaklaşık 183 km
  • Aydın Marmaris arası yaklaşık 151 km
  • İzmir Marmaris arası yaklaşık 271 km
  • İstanbul Marmaris arası yaklaşık 813 km
  • Bursa Marmaris arası yaklaşık 578 km
  • Kocaeli Marmaris arası yaklaşık 721 km
  • Eskişehir Marmaris arası yaklaşık 541 km
  • Ankara Marmaris arası yaklaşık 643 km

Marmaris İlçe merkezine 45 kilometre uzaklıktadır. Koya, Selimiye’ye ulaştıktan sonra 2,5 kilometre daha gitmeniz gerekir.  Koy Sığliman Koyu’na ise 500 metre uzaklıktadır.

OKUMALISIN  Terme Miliç Plajı ve Mesire Alanı Nerede - Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir