Marmaris Turunç Beldesi Nerede, Nasıl Gidilir, MUĞLA 2024

Marmaris Turunç Beldesi Nerede, Nasıl Gidilir, MUĞLA 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Marmaris Turunç Beldesi Nerede – Nasıl Gidilir – Turunç Beldesinin Tarihi ve Doğal Güzellikleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

  Marmaris Turunç Beldesi Nerede? 

Turunç Beldesi, Muğla ili Marmaris ilçesine bağlı turistik bir beldedir. Turunç,  Marmaris’e 21 km uzaklıkta yer alıyor.  Eski bir balıkçı kasabası olan Turunç beldesi yerli yabancı birçok turisti kendisine çekmektedir. Marmaris’te İçmeler beldesinden sonra en popüler turistik belde olarak karşımıza çıkmaktadır.  Yeşilin ve mavinin buluştuğu kartpostallık bir bölgedir.

Beldede birbirinden güzel kumsallar yer almaktadır. Bu kumsallarda denizin keyfini çıkarabilirsiniz bunun dışında doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Ayrıca bu beldede tarihi bir gezi yapabilirsiniz. Tekne turu burada yapabileceğiniz başka bir etkinliktir.

Marmaris Turunç Beldesi

Marmaris Turunç Beldesi

Turunç Koyu’nda halk plajı bulunmaktadır. Bu plaj oldukça berrak ve temizdir. Çakıltaşı olan plajı mavi bayraklıdır. Çakıl olmasından dolayı deniz ayakkabılarınızı yanınızda getirmenizi tavsiye ederim.

Turunç’ta büyük lüks otellere rastlamak pek mümkün değil. Küçük butik oteller daha çok da apart oteller bulunmaktadır. Bu sebeple çocuklu aileler tarafından yoğun şekilde ilgi görmektedir.

          Marmaris Turunç Beldesi’ne Nasıl Gidilir?         

Turunç, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı turistik bir beldedir. Muğla il merkezine 76 km, Marmaris ilçe merkezine ise 20 km uzaklıkta bulunur. Marmaris Ege Bölgesinde yer almaktadır. Muğla ilinin önemli bir ilçesidir. Türkiye’nin güneybatı sahilinde Ege ve Akdeniz’in kesiştiği noktada bulunmaktadır.

Marmaris’e ulaşım sağlamak için karayolu, denizyolu ve havayolu imkânları bulunmaktadır.

Marmaris’e ulaşım için havayolunu kullanmak isteyenler için en yakın havaalanı Dalaman Havaalanı olup Marmaris’e mesafesi yaklaşık 88 kilometredir.  Buradan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Marmaris’e başka illerden otobüs ile gelmek isteyenler için İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinden otobüs seferleri yapılmaktadır. Marmaris otogarı Marmaris’in hemen girişinde yer almaktadır.

Marmaris’e ulaştıktan sonra burada bulunan minibüs veya taksilerle Turunç beldesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi aracıyla gelmek isteyenler Marmaris’ geldikten sonra, Turunç tabelalarını takip ederek ulaşım sağlayabilirler.

  • Muğla Turunç arası 76 km
  • İzmir Turunç arası 293 km
  • Antalya Turunç arası 344 km
  • İstanbul Turunç arası 835 km
  • Ankara Turunç arası 665 km
  • Bursa Turunç arası 600 km
  • Adana Turunç arası 974 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.