Marmaris Uzunyalı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Marmaris Uzunyalı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Marmaris Uzunyalı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Marmaris Uzunyalı Plajı

Uzunyalı Plajı Muğla ili, Marmaris ilçe sınırında yer almaktadır. Marmaris ilçe merkezine 10 km uzaklıkta bulunur.

Uzunyalı Plajı, Marmaris Halk Plajı’ndan hemen sonra başlar. Plaj, 10 km sahil kıyısına sahiptir. Uzunyalı plajı yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bunun en önemli sebebi tertemiz bir denize ve kumsala sahip olmasıdır. Ayrıca birçok aktivitenin yapılabildiği oldukça güzel ve elit bir plajdır.

Plaj şeridi boyunca restoran ve kafeler tatilcilere hizmet vermektedir. Ayrıca plajda güvenlik önlemleri ve çeşitli su sporları yapma şansına sahipsiniz. Duş hizmeti de bulunmaktadır. Aile boyu hem piknik hem de plaj keyfi yapabileceğiniz bir yerdir. Bu sebeple çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir.

Marmaris Uzunyalı Plajı Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Marmaris Uzunyalı Plajı, Girişi ücretsizdir. Plajda otellerin vermiş olduğu çeşitli hizmetler olan şemsiye, şezlong ve duş hizmetleri için ortalama olarak 20 ile 25 TL civarında ödeme yapmanız gerekmektedir. Etkinlikler için saat kısıtlamaları varken plaja giriş çıkışlarda herhangi bir zaman kısıtlaması bulunmamaktadır.

OKUMALISIN  Çamlıdere Çuf Çuf Oyuncak Müzesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Uzunyalı Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Uzunyalı Plajı Muğla ili, Marmaris ilçe sınırında yer almaktadır. Marmaris ilçe merkezine 10 km uzaklıkta bulunur.

Uzunyalı Plajına gelmek isteyenlerin öncelikle Marmaris ilçe merkezine gelmeleri gerekmektedir. Marmaris ilçe merkezinden buraya sürekli olarak dolmuş seferleri ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca merkezden taksi kullanarak da kolayca ulaşabilirsiniz. Hususi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Marmaris’e ulaşım sağlamak için karayolu, denizyolu ve havayolu imkânları bulunmaktadır.

Marmaris’e ulaşım için havayolunu kullanmak isteyenler için en yakın havaalanı Dalaman Havaalanı olup Marmaris’e mesafesi yaklaşık 88 kilometredir.  Buradan minibüslerle merkeze devamında da plaja ulaşım sağlayabilirsiniz.

Marmaris’e başka illerden otobüs ile gelmek isteyenler için İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinden otobüs seferleri yapılmaktadır. Marmaris otogarı Marmaris’in hemen girişinde yer almaktadır. Yine buradan toplu taşıma ile plaja ulaşabilirsiniz.

Hususi aracı ile gelecek olanlar için bazı iller Marmaris ile arasındaki mesafe;

  • Muğla Marmaris arası yaklaşık 54 km
  • Denizli Marmaris arası yaklaşık 183 km
  • Aydın Marmaris arası yaklaşık 151 km
  • İzmir Marmaris arası yaklaşık 271 km
  • İstanbul Marmaris arası yaklaşık 813 km
  • Bursa Marmaris arası yaklaşık 578 km
  • Kocaeli Marmaris arası yaklaşık 721 km
  • Eskişehir Marmaris arası yaklaşık 541 km
  • Ankara Marmaris arası yaklaşık 643 km
OKUMALISIN  Kızıldağ Yaylası Nerede - Nasıl Gidilir?

Uzunyalı plajına hususi aracı ile gitmek isteyenlerin ilk olarak Marmaris ilçe merkezine geldikten sonra Kemal Seyfettin Elgin bulvarından sahile doğru çıkarak kolayca ulaşabilirsiniz. Halk plajının hemen bitişiğinde bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.