Mavi Göl – Kuzalan Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Mavi Göl – Kuzalan Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Mavi Göl-Kuzalan Şelalesi Nerede-Nasıl Gidilir? – Giresun Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Mavi Göl – Kuzalan Şelalesi Hakkında;

Mavi Göl, Giresun ilinin Dereli ilçesi Pınarlar Köyünde Kuzalan Tabiat Parkı sınırları içerisinde yer almaktadır. Mavi Göl, Turkuaz Mavisi eşsiz görüntüsüyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Mavi Göl’ün Rengi neden Turkuaz Mavisi diye sorarsanız, Göl’ün suyu, kireç taşları ve sodalı suyun etkisiyle bu rengi almaktadır.

Kuzalan Tabiat Parkı içerisinde Büyüklü küçüklü 3 gölden oluşan Mavi Göl, halk arasında ‘Sodalı Göl’ olarak ta bilinmektedir. Mavi Gölün en önemli özelliğinden biride, Karadeniz bölgesinin dere şeklinde akan ilk ve tek sodalı gölü olmasıdır. Mavi Gölde Neler yapılır derseniz, Güzel bir yürüyüş parkuru bu alanda keyifli yürüyüşler yapabilir, Göl’ün üst kısımlarında kamp yapabilirsiniz. Ayrıca Göl kenarında bulunan seyir terasında bu güzel manzarayı izleyebilir, güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Mavi Göle geldiğinizde yakın bir mesafede bulunan Kuzalan Şelalesini ziyaret edebilirsiniz.

Mavi Göl-Kuzalan Şelalesi’ne Nasıl Gidilir;

Giresun ilinin Dereli ilçesi Pınarlar Köyünde Kuzalan Tabiat Parkı sınırları içerisinde yer alan bu göle gitmek için,

OKUMALISIN  Konya Karapınar Kumulları Nerede – Nasıl Gidilir?

Giresun il merkezinden ve Dereli tabelaları gördüklerinde hemen o yöne dönüp, daha sonra yola devan edin bu yol sizi Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı yazan tabelasına götürecektir. Bu yoldan dönerek devam etikten sonra Giresun – Şebinkarahisar Yolu üzerinde bulunan Mavi Göle ulaşacaksınız.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.