Mavi Göl Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANKARA

Mavi Göl Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANKARA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Mavi Göl Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri – Kamp Yapılır mı? Ateş yakmak Serbest mi? Piknik Yapılacak Alanlar? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Mavi Göl, Ankara il merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunur. 2.400 m2 alanı kapsayan ve içinde dev ağaçların bulunduğu park adını Bayındır Barajı içindeki 6 milyon m3 hacmindeki mavi suyundan alır. Ankara’nın doğu kısmında bulunan ve 2005 yılında Ankara ilinde oturan insanların piknik yapabileceği ve hoşça vakit geçirebilecekleri bir dinlenme ve eğlence alanına dönüştürülerek Mavi Göl adı verilerek kullanıma açılmıştır.

                       Mavi Göl’de Neler Yapılır?                          

Göl’de neler yapılır deyince akla ilk gelen tabii ki hafta sonu yoğun iş temposundan bunalanların gelip burada stres atması ve tabii ki Piknik – Mangal ve Semaver yapılmasıdır. Göl piknik alanına dönüştürülürken alanın içine piknik alanları, at maneji, çocuk oyun alanları, spor alanları, marina ve iskeleler, araç ve yaya yolları, çay bahçeleri ve tuvalet bölümlerinden oluşan bir kompleks oluşturulmuştur.

Tabi burayı sadece piknik alanı olarak düşünmemek lazım, Spor yapmak isteyenler için; voleybol, basketbol, futbol sahaları, mini golf sahası, kondisyon aletleri de bu kompleks içinde bulunur. Ve tabi ki bu güzel yer de yürüyüş alanları da mevcut. Düz ve patika yürüyüş yolları yapılmıştır. Bu yürüyüşler sırasında, bu güzel manzarayı seyretmek için oluşturulan seyir teraslarını da görebilirsiniz. Bol bol resim çektirip hatıralar oluşturabilirsiniz.

Göl’de yelkenli tekneye ve deniz bisikletine de binebilirsiniz. Can yelekleri takılarak binebilirsiniz. Ayrıca, Göl kıyısında: 2 ahşap, 2 plastik duba sistemiyle yapılmış, 4 iskele bulunuyor. Burada ki iskelede balık tutabilirsiniz.

Mavi Göl’de Eksiklerinizi tamamlamak için büfeler bulunmaktadır. Mangalık malzemelerden, İçeceklere, Dondurmadan, Bisküvi çeşitlerine kadar her şeyi bulabilirsiniz. Mavi Göl ile sizlere tavsiyemiz, Hafta sonu erken gidin yoksa yer bulamazsınız.

                             Mavi Göl Nerede?                                    

Ankara İli Mamak ilçesinin Kayaş yakınlarındadır. Samsun karayolunun 12’nci km. dedir.

                 Mavi Göl Giriş – Çıkış Saatleri?                    

Göl’e 06:00’ dan itibaren içeri girebilirsiniz yalnız Saat 22:00’dan sonra arabalar içeri alınmaz, piknik malzemeleriniz ile yaya bir şekil de içeri girebilirsiniz.

                           Mavi Göl Giriş Ücreti                                

Mavi Göl’e Giriş Ücreti 2024 yılı 25 TL

                        Mavi Göl’e Nasıl Gidilir?                             

Mavi Göl’e Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Ulus’tan Gidecekler; Anafartalar çarşısı önünden  kalkan 355 Numaralı Kıbrıs Köyü otobüsüyle de gidebilirsiniz.

Kızılay’dan gidecekler; Kızılay metrosuna binip Ankaray Dikimevi (son istasyon) durağına indikten sonra,  hemen oradan kalka 355 numaralı otobüse binebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Serkan uylaş dedi ki:

    Mavigöl giriş ücreti değişeli çok oldu düzeltirseniz bir yanlışdan dönmüş olursunuz

    1. Seyyah Çağlar dedi ki:

      Güncellendi, Teşeekkürler…