Mavi Göl Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati – ANKARA

Mavi Göl Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati – ANKARA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mavi Göl Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                         Mavi Göl Hakkında Bilgiler                         

Ankara il merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunur. 2.400 m2 alanı kapsayan ve içinde dev ağaçların bulunduğu park adını Bayındır Barajı içindeki 6 milyon m3 hacmindeki mavi suyundan alır. Ankara’nın doğu kısmında bulunan ve 2005 yılında Ankara ilinde oturan insanların piknik yapabileceği ve hoşça vakit geçirebilecekleri bir dinlenme ve eğlence alanına dönüştürülerek Mavi Göl adı verilerek kullanıma açılmıştır.

                       Mavi Göl’de Neler Yapılır?                          

Göl’de neler yapılır deyince akla ilk gelen tabii ki hafta sonu yoğun iş temposundan bunalanların gelip burada stres atması ve tabii ki Piknik – Mangal ve Semaver yapılmasıdır. Göl piknik alanına dönüştürülürken alanın içine piknik alanları, at maneji, çocuk oyun alanları, spor alanları, marina ve iskeleler, araç ve yaya yolları, çay bahçeleri ve tuvalet bölümlerinden oluşan bir kompleks oluşturulmuştur.

OKUMALISIN  Dede Korkut Kümbeti Nerede - Nasıl Gidilir - Ali Baba - Korkut Ata Kümbeti

Tabi burayı sadece piknik alanı olarak düşünmemek lazım, Spor yapmak isteyenler için; voleybol, basketbol, futbol sahaları, mini golf sahası, kondisyon aletleri de bu kompleks içinde bulunur. Ve tabi ki bu güzel yer de yürüyüş alanları da mevcut. Düz ve patika yürüyüş yolları yapılmıştır. Bu yürüyüşler sırasında, bu güzel manzarayı seyretmek için oluşturulan seyir teraslarını da görebilirsiniz. Bol bol resim çektirip hatıralar oluşturabilirsiniz.

Göl’de yelkenli tekneye ve deniz bisikletine de binebilirsiniz. Can yelekleri takılarak binebilirsiniz. Ayrıca, Göl kıyısında: 2 ahşap, 2 plastik duba sistemiyle yapılmış, 4 iskele bulunuyor. Burada ki iskelede balık tutabilirsiniz. Mavi Göl’de Eksiklerinizi tamamlamak için büfeler bulunmaktadır. Mangalık malzemelerden, İçeceklere, Dondurmadan, Bisküvi çeşitlerine kadar her şeyi bulabilirsiniz. Mavi Göl ile sizlere tavsiyemiz, Hafta sonu erken gidin yoksa yer bulamazsınız.

                             Mavi Göl Nerede?                                    

Ankara İli Mamak ilçesinin Kayaş yakınlarındadır. Samsun karayolunun 12’nci km. dedir.

OKUMALISIN  Keçiören’de Gezilecek  En İyi 10 Yer -  Keçiören Gezilecek Yerler - Ankara

                 Mavi Göl Giriş – Çıkış Saatleri?                    

Göl’e 06:00’ dan itibaren içeri girebilirsiniz yalnız Saat 22:00’dan sonra arabalar içeri alınmaz, piknik malzemeleriniz ile yaya bir şekil de içeri girebilirsiniz.

                           Mavi Göl Giriş Ücreti                             

Mavi Göl’e Giriş Ücreti 2022 yılı 5 TL

                   Mavi Göl’e Nasıl Gidilir?                             

Mavi Göl’e Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Ulus’tan Gidecekler; Anafartalar çarşısı önünden  kalkan 355 Numaralı Kıbrıs Köyü otobüsüyle de gidebilirsiniz. Kızılay’dan gidecekler; Kızılay metrosuna binip Ankaray Dikimevi (son istasyon) durağına indikten sonra,  hemen oradan kalka 355 numaralı otobüse binebilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

  1. Serkan uylaş dedi ki:

    Mavigöl giriş ücreti değişeli çok oldu düzeltirseniz bir yanlışdan dönmüş olursunuz

    1. Seyyah Çağlar dedi ki:

      Güncellendi, Teşeekkürler…