Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vereceğiz.

 Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede?

Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi, Çanakkale ilinin Bayramiç İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Taşköprü Cami İmamı olan Babası Tahir Efendi’nin Lojmanı olarak bilinen evdir.

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Hakkında Bilgiler

 

İstiklal Marşımızın yazarı, Milli Şair, Mehmet Akif Ersoy’un Bayramiç’te bulunan ve bir dönem ilesi ile birlikte kaldığı, 12 yaşına kadar çocukluğunun geçtiği ev yapılan yenileme sonrasında müze olarak hizmete açılmıştır.

2016 yılında yapılan çalışmalar sonucunda iki katlı ahşap ev yenileme yapılmıştır. Müze’nin Giriş katında Annesi Emine Hanım’ın masa başında oturduğu an ile Mehmet Akif Ersoy’un küçüklük hali canlandırılmaktadır.

Zemin katta ayrıca bir oda da Arkasında Nüfus Cüzdanının büyütülmüş hali ve Mehmet Akif Ersoy’un masa başında oturduğu Balmumu heykeli var. Diğer bir alanda 7 şiir kitabındaki şiirlerin toplandığı Safahat adlı eseri sergilenmektedir.

OKUMALISIN  Erdek Zeytinli Ada Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Balıkesir

Müze içerisinde Mehmet Akif Ersoy’a ait, giyisiler, Kendisine ve ailesine ait birçok Fotoğraf, Milletvekili olduğu gün çektirdiği fotoğrafın orijinal hali, antika eşyalar bulunmaktadır. Müze i çerisinde ayrıca, birde çay – Kahve içip dinlenebileceğiniz kafeterya bulunuyor.

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Giriş Ücreti

Müze’ye Giriş Ücretsizdir.

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi ziyaret Saatleri

Müze, 09.00 – 18.00 Saatleri arası hizmet vermektedir.

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi, Çanakkale ilinin Bayramiç İlçesi sınırları içerisinde Mehmet Akif Ersoy sokakta bulunmaktadır. Müze Merkezi bir konumda olduğundan dolayı kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bayramiç Kaymakamlığı’na yakın bir konumdadır.

Şahsi aracı ile gidecekler altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.