Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti/İstanbul

Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti/İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda  Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri – Ateş Yakmak Serbest mi? Mangal Yapılacak Alanlar? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İstanbul İlinin Sarıyer İlçesi sınırları içerisinde yer alır. Belgrad ormanı içerisinde yer almaktadır. Sarıyer ilçe merkezine 5 km uzaklıkta yer almaktadır. Tabiat Parkı Bakanlık Makamının 11.07.2011 tarih ve 903 sayılı Olur’ları ile statüsü değiştirilmek suretiyle 23,10 ha’lık alanı ile Tabiat Parkı ilan edilmiştir. Tabiat Parkı toplam 23 hektar alanı kaplayan ve açık hava organizasyonları için müsait olan bir bölgedir.

Belgrad Ormanı florası içinde 282 değişik tür belirlenmiştir. Bu bitki türlerinden 18’i tabii ağaç türü, 9’u ise ağaçlandırmalarla getirilmiş egzotik ağaç türleridir. Ormanın çalı ve ot katlarında var oldukları belirlenen diğer türler toplam 255 tanedir. Ormanın ana ağaç türü meşedir.

   Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı’nda Neler Yapılır? 

Bölgede çoğunlukla bulunan meşe ve gürgen ağacı gölgesi altında piknik ve yürüyüş yapmanın tadına varmalısınız. Ayrıca bisiklet sürme etkinliği de mümkündür. Günübirlik kullanım alanlarına sahip olan Tabiat Parkı içerisinde bulunan kır lokantası ve çocuk oyun parkı ile güzel bir yaz gününde hoş vakit geçirilebilir.

Yürüyüş parkurları, özel bahçeleri ile eşsiz güzellikte olan tabiatı eşliğinde harika bir hafta sonu geçirmeniz mümkün.Ayrıca, 600 yıllık Uyuyan Çınar veya Ahtapot Çınar ağacı da görülmeye değer güzelliktedir.

  Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2024 Yılı  

Kişi Başı …… 20 TL

İndirimli…….10 TL

Bisiklet……. 20 TL

Otomobil…..65 TL

            Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı Nerede?           

Tabiat Parkı, İstanbul İlinin Sarıyer İlçesi sınırları içerisinde yer alır. Belgrad ormanı içerisinde yer almaktadır. Sarıyer ilçe merkezine 5 km uzaklıkta yer almaktadır.

   Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?  

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 129T, 29C, 30D, 43R, 55B, 62, 63  otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler. 

Metreo ile Gidecekler; M2 hattına binerek gelebilirler.

Dolmuş ile gelmek isteyenler ise  DOLMUŞ: D-31, DOLMUŞ: D-61, MİNİBÜS: B-33, MİNİBÜS: SRY-16 hattına binerek ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile sahil yolundan Çayırbaşı sapağından dönülerek, Levent-Maslak yönünden Bahçeköy tabelalarını takip ederek alana ulaşılabilir.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.