Meksika Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Meksika Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
279
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Meksika Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Meksika Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Meksika Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile Meksika ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte Meksika’ya gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Meksika Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara İlinin Çankaya ilçesinde bulunan bu yer, Hoşdere Caddesi-Portakal Çiçeği Sokağındadır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Hafta içi her gün Saat: 09.00-16.00 saatleri  arasında hizmet vermektedir.

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Portakal Çiçeği Sokağı, Portakal Çiçeği Residence, NO: 1/110,  Çankaya-Ankara

Telefon:  +90 312 442 30 33

OKUMALISIN  Köprülü Kanyon Rafting Fiyatları 2021 - Manavgat - Antalya

Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara İlinin Çankaya ilçesinde bulunan bu yer, Hoşdere Caddesi-Portakal Çiçeği Sokağındadır.

Meksika Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 427 Nolu Subayevleri otobüsüne binerek Portakal Çiçeği Sokağında indikten sonra yürüme mesafesindedir. Dolmuş İle Gitmek isterseniz, Güvenpark içerisinden kalkan Ayrancı-Hoşdere dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhhiye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan 427 Nolu Subayevleri otobüsüne binerek Portakal Çiçeği Sokağında indikten sonra yürüme mesafesindedir. Kızılay’dan Dolmuş İle Gitmek isterseniz, Güvenpark içerisinden kalkan Ayrancı-Hoşdere dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, İki Güzergâhtan gidebilirsiniz;

1.Yol; Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu Park tünelinden devam ederek Cinnah Caddesi boyunca devam ediniz. Atakule Kavşağından sağa doğru dönünüz, daha sonra Çankaya Lisesinin yanındaki Portakal Çiçeği Sokaktan girerek yol boyunca Kavşağa kadar devam ediniz, Elçilik binası Portakal Çiçeği Residence içerisinde bulunuyor.

OKUMALISIN  Arada Endülüs Nerede – Nasıl Gidilir - Kahvaltı Fiyatı ve içeriği

2.Yol; Hoşdere Caddesi olarak bilinen yoldan gidiliyor, Bu yoldan Atakule’ye doğru çıktığınızda Ayrancı Anadolu Lisesine gelmeden Şair Nefi Sokak var, buradan giriniz az ilerledikten sonra Portakal Çiçeği Sokak ayrımı geliyor buradan sağa döndükten sonra Elçilik binası az ileride Portakal Çiçeği Residence içerisinde bulunuyor.

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından Kalkan 427 Nolu Subayevleri otobüsüne binerek Portakal Çiçeği Sokağında indikten sonra yürüme mesafesindedir. Dolmuş İle Gitmek isterseniz, Güvenpark içerisinden kalkan Ayrancı-Hoşdere dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda indikten sonra Kalkan 427 Nolu Subayevleri otobüsüne binerek Portakal Çiçeği Sokağında indikten sonra yürüme mesafesindedir. Kızılay Durağında inerseniz eğer, Dolmuş İle de Gidebilirsiniz, Güvenpark içerisinden kalkan Ayrancı-Hoşdere dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.