Mennan Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KARAMAN

Mennan Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KARAMAN

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mennan Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                   Mennan Kalesi Hakkında Bilgiler                  

Mennan Kalesi, Karaman ilinin Ermenek ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Görmeli Köyü sınırları içerisinde yer alır. Ermenek ilçe merkezine yaklaşık 18 km mesafededir. Karaman merkeze yaklaşık olarak 163 km mesafede bulunur.

Bu Kalenin yapım tarihi konusunda net bilgi bulunmamaktadır. Fakat bazı kaynaklarda Hititler döneminde yapıldığı bilgisi bulunmaktadır. Karamanoğulları döneminde aktif olarak kullanılmış ve restore edilmiştir. Kale dik bir tepe üzerine inşa edilmiştir. Tarih boyunca farklı isimlerle anılmıştır. Minan ve Meyan isimleri kalenin diğer adlarıdır. Kale coğrafi olarak ulaşımın zor olduğu bir coğrafyadadır. Bölgeye hâkim bir pozisyonda bulunmaktadır.

                        Mennan Kalesi Nerede?                                

Bu Kale, Karaman ilinin Ermenek ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Görmeli Köyü sınırları içerisinde yer alır. Ermenek ilçe merkezine yaklaşık 18 km mesafededir. Karaman merkeze yaklaşık olarak 163 km mesafede bulunur.

                   Mennan Kalesi’ne Nasıl Gidilir?                     

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile Ermenek Kalesi’ne ulaşmak için ilk önce Ermenek ilçesine ulaşmanız gerekir. İlçeye gitmek için şehir merkezinde kalkan dolmuşlarla buraya ulaşmak mümkündür. Buradan da Görmeli köy dolmuşları ile ulaşabilirsiniz.

Hususi araç ile Karaman merkezden gelmek isteyenler Mersin Karaman Yolu/D715 ve D-340 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.