Menteşe Değirmendere Kanyonu Nerede-Nasıl Gidilir?

Menteşe Değirmendere Kanyonu Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Menteşe Değirmendere Kanyonu Nerede-Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Menteşe Değirmendere Kanyonu

Değirmendere Kanyonu Muğla ilinin Menteşe ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe merkezine yakın bir konumdadır.

Türkiye’de şehrin içinden geçen tek kanyonu olma özelliğine sahip Değirmendere Kanyonu yürüyüş grupları tarafından oldukça yoğun şekilde ilgi görmektedir. Özellikle bölgeyi canlı tutmak adına Menteşe Belediyesi tarafından Turizme kazandırma çalışmaları kapsamında kanyonda düzenli biçimde her yıl yürüyüş düzenlenmektedir.

Saburhane Meydanı’ndan başlayan yürüyüş, Değirmendere Kanyonu’nda devam ederek şelalenin bulunduğu alana kadar sürmektedir. Kanyona gidiş ve dönüş 8 kilometrelik bir güzergâh bulunmaktadır. Değirmendere Kanyonu eşsiz manzarası ve temiz havasıyla yürüyüşçüleri ve doğa sporuna gönül verenleri büyülüyor. Güzergâh boyunca birçok tarihi yapı, doğal güzellikler ve eşsiz şelale manzarası da yürüyüş yapanların fotoğraf çektikleri yer olarak karşımıza çıkmaktadır.

Menteşe Değirmendere Kanyonu Nerede, Nasıl Gidilir?

Değirmendere Kanyonu Muğla ilinin Menteşe ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe merkezine yakın bir konumdadır.

OKUMALISIN  Taş Mescit Nerede – Nasıl Gidilir?

Muğla iline 59 km uzaklıkta olan Menteşe ilçesine ulaşım genelde otobüs veya özel araç ile sağlanmaktadır. Muğla otogarından kalkan otobüs veya minibüsler ile ilçeye ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.