Meram Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KONYA

Meram Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KONYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Meram Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri – Millet Bahçesi içerisinde bulunan Alanlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Meram Millet Bahçesi Nerede?

Millet Bahçesi, Konya ilinin Meram ilçe sınırları içerisinde Karahüyük Mevkisi Dutlu Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Halk arasında, Dutlu Millet Bahçesi – Dutlukır Parkı olarakta biliniyor.

900 bin m2 lik devasa bir alanı kapsamaktadır. Bahçe içerisinde ayrıca, 3800 m bisiklet yolu, 8000 m yürüyüş yolu, 87 bin adet farklı türde çalı, 9500 adet Ağaç, mescit, Osmanlı Bahçesi, Sosyal Tesisler,  Kıraathane, Süs havuzu, Çim Kayağı, Çocuk Oyun Alanları yer almaktadır.

Çocuklu aileler tarafından oldukça mantıklı bir alan desek hiç yanlış olmaz. Sizler Yeşil alanda piknik yaparken çocuklarınız oyun alanlarında keyifli vakit geçirecektir.

Meram Millet Bahçesinde Mangal Yapılır mı?

Evet Yapılır. Mangal yapma üniteleri bulunuyor.

Millet Bahçesi Giriş Ücreti

Araç için Otopark Ücreti Alınmaktadır.

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Meram Millet Bahçesine Nasıl Gidilir?

Konya ilinin Meram ilçe sınırları içerisinde Karahüyük Mevkii Dutlu Caddesi üzerinde bulunmaktadır. 80 binde Devri Alem Parkına yakın bir konumdadır.

Millet Bahçesine Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Zafer 1 – Anıt önünden kalkan 74-A Meram araçlarına binip 80 binde Devri Âlem parkında indikten sonra 10-15 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Şahsi Aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Google Haritalar / Yol Tarifi

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.