Mersin Doktorun Yeri – Kayacı Vadisi Nerede – Nasıl Gidilir

Mersin Doktorun Yeri – Kayacı Vadisi Nerede – Nasıl Gidilir

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Mersin Doktorun Yeri – Kayacı Vadisi Nerede – Nasıl Gidilir? – Mersin Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

               Mersin Doktorun Yeri – Kayacı Vadisi               

Mersin ilinin Erdemli ilçesine bağlı Limonlu kasabasında yer alan Doktorun Yeri Lamos deresinin kenarında yeşilliklerle bezeli harika ötesi bir piknik alanıdır.

Bu güzel yer halk arasında Doktorun Yeri olarak bilinmektedir. Sebebi ise Mersin Milletvekillerinden olan Doktor Nazım Baş’a ait olan yer ilk olarak Mersin Valiliği’ne hediye etmiştir. Çocukluğu bu vadide geçen doktor, bu güzelliklerin herkes tarafından bilinmesini istediği için, kendilerine ait olan mülkü “Mülk Allah’ındır” düşüncesiyle valiliğe bağışlamış. Valilik de Erdemli Belediyesi ile birlikte burasını mesire haline getirerek halkın hizmetine kazandırmış. Adana ve Mersin illerinden gelenler günübirlik ziyaret yapabilmektedir.

 

Vadinin içerisinde akan çayın buz gibi suyu, derenin kenarında ki ağaçların sık ve güzel olması, insanların huzur ve keyifle vakit geçirebileceği yerdir. Doğal güzellikleri ne kadar içerisinde barındırsa da işletmeden dolayı bir çöplük haline gelmiştir.

Yaz aylarında çayın buz gibi sularında birçok kişi yüzerek serinlemeye çalışıyor. Buraya giderken yapmanız gereken şey piknik için gerekli tüm eşyalarınızı yanınıza götürün yoksa aşırı derecede pahalı bir yerdir.

Mersin Doktorun Yeri – Kayacı Vadisi Giriş Ücreti 2022

Giriş ücreti hem yaya olarak girişlerde hem de araç girişlerinde alınmaktadır. 2022 yılında 50 TL. Giriş Ücretini verdikten sonra mekanda ister piknik ister Mangal yapın isterseniz de gezip dolaşabilirsiniz.

    Doktorun Yeri – Kayacı Vadisine Nasıl Gidilir?    

Limonlu Kasabasına Mersin’den kalkan dolmuşlarla ulaşabilirsiniz. Limonlu Kasabası Mersin’e 45 km uzaklıktadır. Limonlu sapağından Doktorun Yeri 12 km. Kasabaya kadar dolmuşla geldikten sonra Doktorun Yeri için otostop çekmeniz gerekiyor. Doktorun Yerine 1 km kala bir tavus kuşu çiftliği bulunuyor.

Doktorun Yeri’ne girmeden hemen soldan devam eden bir yol bulunuyor. Yaklaşık 1 km sonra bu toprak yol biterek dereye ulaşıyor. Rotamız buradan başlıyor. Dere boyunca ilerliyor. Yer yer dere içindeki taşları kullanarak derenin sağına ve soluna geçerek dere boyunca gidebildiğiniz kadar gidebilirsiniz. taşlar üzerinden yüründüğü için gidiş geliş toplamda 10 kmlik bir yürüyüş günübirlik bir aktivite için gayet güzel olacaktır. Aşağıda paylaştığımız konumdan daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.