Mersin’de Denize Girilecek En İyi 5 Yer – Plaj & Koylar

Mersin’de Denize Girilecek En İyi 5 Yer – Plaj & Koylar

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Mersin’de Denize Girilecek En İyi 5 Yer  – Plaj ve Koylardaki Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri – Kamp & Piknik Alanları ve Koy İmkanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                        Mersin Hakkında Kısa Bilgi                    

Ülkemizin Akdeniz Bölgesinde bulunan bir Liman Kentidir. Türkiye’nin 11. Büyük şehridir. Bulunduğu konum itibariyle Sanayi, Turizm, Tarım ve Denizcilik oldukça gelişmiştir. Özellikle Mersin Limanı İthalat ve İhracat için büyük öneme sahiptir.

Mersin şehri Yaz aylarında deniz turizmi ile çok sayıda göç almaktadır. 321 km sahil şeridi ile önemli bir sahil kentidir. Anamur,  Silifke, Erdemli, Bozyazı, Aydıncık, Tarsus Deniz turizmi açısından oldukça uygundur. Ayrıca, Kız Kalesi, Susanoğlu, Ayaş, Yapraklı Koyu, Boğsak, Tisan, Taşucu, Narlıkuyu, Çamlıyayla, Gözne, Soğucak gibi önemli turistik alanlara sahiptir. Bu Yazımızda Sizlere Mersin’de Denize Girilecek Bazı Yerleri listeledik, Gelin inceleyelim.

       Mersin’de Denize Girilecek En İyi 5 Yer       

                                 Yapraklı Koy                                 

Silifke ilçesi sınırları içerisinde ilçe merkezine 17 km uzaklıkta bulunmaktadır. Mersin yöre halkı tarafından en çok tercih edilen bir yer olan bu koy, Denizinin Turkuaz mavisi ve doğal havuz biçimde olması ayrıca suyununda soğuk olmasından dolayı tercih edilmektedir. Yapraklı Koy Plajında, İşletmeler olduğundan dolayı burada Şemsiye ve Şezlong kiralayabilirsiniz. Kafeteryalarında yemek yiyebilir, çay – kahve ve serin içeceklerden alabilirsiniz.

                                      Tisan                                           

Silifke Yeşilovacıktan dağlara doğru yarım saatlik bir tırmanış ve inişten sonra mükemmel bir seyir sizi bekliyor. Genel olarak Tisan site sakinleri tarafından kullanılmaktadır. Köy olduğu için sınırlı sayıda market ve restoran var,yiyecek ve gıda maddelerini getirmeyi unutmayın, kalacaksınız kamp ve kiralık ev hizmetleri var.

                            Eğribük Koyu                                     

Yaklaşık 2 km uzunluğunda Sahili bulunuyor. Çakıl Kum Karışımı bir sahildir. Denizi hemen derinleşmediği için Aileler ve yüzmeyi yeni öğrenenler için ideal bir yerdir. Koyun iki yanı kocaman kayalıklar ile çevrilidir. Ortada (Güvercinada) bir ada bulunuyor. Koyu etrafında Antik kalıntılara da rastlayabilirsiniz.

                                 Boğsak Koyu                                    

Silifke ilçesi sınırları içerisinde Boğsak Adası’nın tam karşısında bulunmaktadır. Çevresinde yapılaşma olmadığından dolayı doğal güzelliğini uzun süre korumuştur. Koy içerisinde Bungalov evler, Çadır kurma alanı, Dalış okulu ve konaklama için otel bulunmaktadır. Giriş Ücretsizdir. Fakat işletmelerin olduğu alanını kullanacak olursanız burası ücretli. WC, Giyinme kabini, duşluklar ve Şemsiye & Şezlong kullanım ücreti alınmaktadır.

                             Kız Kalesi Plajı                                

Mersin’in En kalabalık yerlerinden biridir. Yöre halkı tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Öncelikle çocuklu aileler için bire bir deniz hemen derinleşmiyor ve denizi çok güzel balıkları görebilirsiniz. Şemsiye & Şezlong Kiralayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.