Anasayfa / Doğal Güzellikler / Miço Koyu Kadınlar Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Miço Koyu Kadınlar Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Miço Koyu Kadınlar Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?  Kocaeli Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Miço Koyu Kadınlar Plajı

Kocaeli ilinin Kandıra ilçesin de Kefken ve Kerpe arasında(Kerpe Kayalıklarının hemen yanında) yer alan tarihi Miço Koyun da sadece bayanların kullanacağı bir plajdır. Girişi Ücretsiz olan bu plaj, içerisinde  bulunan bir işletme tarafından işletilmektedir. Sizlere bu yazımızda Kerpe Kadınlar Plajı Hakkında Bilgiler veremeye çalışacağız.

Miço Koyu Kadınlar Plajı Hakkında;

Miço Koyu olarak bilinen bu yer Kerpe Kadılar Plajı olarak kullanılmaktadır. Mavi Bayrak ödüllü bu güzel plaj sadece bayan misafirlerin kullandığı bir yerdir. Denizi genellikle kumludur yer yer ayağınıza çakıl taşları gelebilir.

Kerpe Kadınlar Plajının Hemen yanında mesire alanı bulunuyor, Girişteki ağaçlık bölümde piknik yapabilirisiniz. Hem piknik yapabileceğiniz hem de denize girebileceğiniz bir yer olması ayrı bir güzelliktir. Plajı işleten tesis içerisinde yemek yiyebileceğiniz içecek alabileceğiniz yerlerde bulunuyor. Tesis içerisinde bir miktar para karşılığında şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Küçük çocuklarınızla gelecekseniz eğer, 8-9 yaşından büyükler içeri alınmıyor.

OKUMALISIN  Ilgaz Kayak Merkezi Nerede - Nasıl Gidilir?

Girişte sizi golf arabalarıyla plaja kadar ücretsiz taşıyorlar, Ayrıca plaj içerisinde Soyunma Kabinleri, Duşluklar, Mescit ve Tuvaletler ücretsiz. Plaj saat sabah 09.30’dan akşam saat 19.00’a Kadar hizmet vermektedir.

Miço Koyu Kadınlar Plajı’na Nasıl Gidilir;

Kocaeli ilinin Kandıra ilçesin de Kefken ve Kerpe arasında(Kerpe Kayalıklarının hemen yanında) yer almaktadır.

İzmit il merkezinden Kandıra-Kerpe otobüslerine binerek ulaşabilirsiniz.

Kendi araçlarıyla gidecekseniz eğer, D-605 karayolundan Kerpe’ye ayrılan 5 kilometrelik yolu takip ederek gidebilirsiniz. Otopark alanı bulunuyor. Aracınızı otoparka bıraktıktan sonra ağaçlı yoldan yürüyerek 5 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

 • Kandıra-Kerpe arası 19 Km olup ortalama 22 dakika sürmektedir.
 • İzmit-Kerpe Arası 60 km olup ortalama 1 saat sürmektedir.
 • İstanbul-Kerpe arası 163 km olup ortalama 2 saat 20 dakika sürmektedir

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

2 Yorumlar

 1. ŞERİFEKAYAHAN

  miço kadınlar koyu nun yanında konaklama imkânı olan yerler varmı acaba

  • Seyyah Çağlar

   Miço kadınlar plajına en yakın konaklama imkanı Kerpe Plajının üst kısımlarında bulunan Pansiyon-Apart Oteller ve Kiralık evlerdir.
   Miço kadınlar plajına ortalama 5 dk uzaklıktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir