Mihrabat Korusu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kahvaltı

Mihrabat Korusu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kahvaltı

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Mihrabat Korusu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti -Kahvaltı – Sosyal Tesisler ve Restoran Hizmetleri Hakkında bilgiler vereceğiz.

Mihrabat Korusu, İstanbul ilimizin Beykoz ilçesine bağlı Kanlıca sırtında bulunur.  Boğaz manzaralı yeşillikler içerisinde İstanbul ilimizin en güzel manzaralardan birine sahiptir. Beykoz İlçesi’ne bağlı Kanlıca semtinin sırtlarında bulunuyor.

Mihrabat Korusu’nu Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından yaptırılarak III. Ahmet’e armağan edilen Mihrabat Kasrı’nın adını verdiği iddia edilir. Daha sonra yeniçeriler tarafında isyan sırasında yakılıp yıkılmıştır. Boğaz’ın kıyısındaki yalısıyla birlikte Abdülhamit döneminde Berlin Büyükelçisi Sadullah Paşa’nın eşi Necibe Hanım tarafından Mısırlı Abbas Halim Paşa’nın kızı olan Rukiye Hanım’a yüz görümlüğü olarak verilmiş, prenses de yalıyı bugünkü haliyle yeniden inşa ettirmiş.

Yaklaşık 210 bin m2 alan üzerine kurulu olan Koru hem ormanın içinde 3 kilometrelik bir yürüyüş parkuruna hem de karşı kıyıda Ortaköy sahili, Rumeli Hisarı, İstinye Koyu’na kadar uzanan muhteşem bir boğaz manzarasına sahip. Çam ağaçlarının sizi hayat dolu kokusuyla karşıladığı Mihrabat Korusu’nda kafe, restoran, özel davet ve organizasyon alanları, geniş bir otopark ve çocuk parkları bulunuyor.

                     Mihrabat Korusu Giriş Ücreti 2023 Yılı                 

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Sadece araçlar otopark için 35 TL ücret alınmaktadır.

                          Mihrabat Korusu Nerede?                        

Koru, İstanbul ilimizin Beykoz ilçesine bağlı Kanlıca sırtında bulunur.  Boğaz manzaralı yeşillikler içerisinde İstanbul ilimizin en güzel manzaralardan birine sahiptir. Beykoz İlçesi’ne bağlı Kanlıca semtinin sırtlarında bulunuyor.

                   Mihrabat Korusu’na Nasıl Gidilir?                  

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler 11H, 121A, 15, 15F otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

Minibüs ya da dolmuş ile gelmek isteyenler DOLMUŞ: D-65 hattına binerek gelebilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.