Mihraplı Park Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BURSA

Mihraplı Park Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BURSA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mihraplı Park Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Giriş Ücreti – Aktiviteler  hakkında bilgiler vereceğiz.

                              Mihraplı Park Nerede?                         

Park, Bursa İlinin Nilüfer İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Nilüfer İlçesine bağlı Odunluk Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Nilüfer Deresi yakınında bulunmaktadır.

Hüdavendigar Kent Parkı olarak ta bilinmektedir.

Park, 2004 yılında hizmete açılmıştır. Park 80 bin metrekarelik alana yayılmıştır. Bursa’nın büyük parklarından biri olan Mihraplı Parkı’nın içinde Şehitler abidesi, Forum alanı, Osmanlı bahçeleri, Çocuk oyun alanları, dönüşümlü ve çok amaçlı yeşil alan ve farklı temaların işlendiği bölümler yer almaktadır. Park’ta yaz akşamları yürüyüş yapmak oldukça keyiflidir.

                     Mihraplı Park’ta Neler Yapılır?                   

Park içerisinde;  Bisiklete binebilir, Scooter sürebilir, Ücretsiz otopark ve lavabo ,tuvaletler var. Çocuk oyun alanları gençler için futbol ve basketbol alanları, bisiklet yolları mevcut. Parkın ortasındaki gölette kano ve deniz bisikleti sürmek mümkün. Tırmanış platformu da var. Mangal yakılmıyor. Yiyeceğinizi çayınızı kamp sandalyelerinizi alıp harika zaman geçirebilirsiniz.

Hüdavendigar Kent Parkı Giriş Ücreti

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                      Mihraplı Park’a Nasıl Gidilir?                      

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler;

2/E, B/33-H, B/43, B/44-B, B/5 numaralı otobüslere binmeliler. Hususi araç ile gelmek isteyenler Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

                      Yol Tarifi / Google Haritalar                          

Hüdavendigar Kent Parkı Nerede?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.