Milas Çökertme Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Muğla

Milas Çökertme Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Milas Çökertme Koyu Nerede – Nasıl Gidilir  – Neler Yapılır – Koy & Plaj  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                           Milas Çökertme Koyu                               

Çökertme Koyu, Muğla ilinin Milas ilçesine bağlı, Kepçe burun ve Kara burun arasında kalan doğal güzellikleri ile bir cennet yerdir. Muğla merkeze 109 km uzaklıktadır.

                   Çökertme Koyu Hakkında Bilgiler              

Bodrum’da mavi tura çıkan yatların ve teknelerin başlangıç ya da bitiş durağıdır. Koy, sakinliği ile insanın ruhunun dinlendirdiği bir yerdir. Çökertme Koyu, Özel Koruma Bölgesi ilan edildiğinden yapılaşma yoktur. Koyun ve plajın bu eşsiz güzelliği buraya tekneleri ile gelen insanları da etkilemekte ve burada kalarak bu güzelliğin tadını çıkartmak için tekneler demir atmaktadır. Bu bakir Koyun, plajında güneşlenirken ruhunuzun dinlendiğini hissedeceksiniz. Denizinin sakin ve durağan olması sizlerin rahatça yüzmesine yardımcı olacaktır.

Çökertme Koyunun, Batısında ve kuzeyinde iki küçük Plaj bulunmaktadır.(Çökertme Plajı) Batıdaki Plaj nispeten daha sığdır. Derinliği 5-15m arasındadır. Koyun doğusundaki plaja bağlı iskele vardır. Buradan atlama yapabilirsiniz. Yalnız, doğu sahili birden sığlaşıyor bu bölgeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Ulaşım için son yıllarda yapımı tamamlanan kara yolu ulaşımını ve deniz yolu ulaşımını tercih edebilirsiniz. Yine de inişli çıkışlı virajlı yolların tek şerit gidiş, tek şerit dönüş olduğunu belirteyim. Dikkatli olmakta fayda var.

Dağlarla çevrili bir koy, muhteşem bir deniz, ufukta tekneler, karada tek sıra az katlı pansiyon ve restoranlar. Ülkemizde görmeye alışık olmadığımız bir sakin, sessiz bir yerdir burası. Çökertme koyuna gelen ziyaretçiler, teknelerini iskelelere demirlemekte, burada sakin ve huzurlu bir ortamda denize girmekte ve müthiş doğanın keyfini çıkartmaktadırlar.

                Milas Çökertme Koyu’na Nasıl Gidilir?          

Muğla – Akyaka – Bodrum Güzergahında bu güzel koya ulaşmak için en güzel alternatif Tekne ile gitmektir. Çökertme koyuna aracınız ile gidip oradan Çökertme Koyuna geçebilirsiniz.

  • Milas ilçesine de 52 km mesafededir.
  • Milas Bodrum Havaalanı’ndan yaklaşık 1 saat uzaklıktadır.
  • İstanbul-Çökertme arası 789 km,
  • Ankara-Çökertme arası 667 km,
  • İzmir-Çökertme arası ise 242 km’dir.

Şahsi aracı ile gidecekler için, Altta harita yerleştirdik.  kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.