Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Doğal Güzellikler / Milas Çökertme Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Milas Çökertme Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Milas Çökertme Koyu Nerede – Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Milas Çökertme Koyu

Muğla ilinin Milas ilçesine bağlı, Kepçe burun ve Kara burun arasında kalan doğal güzellikleri ile bir cennet yerdir. Muğla merkeze 109 km uzaklıktadır.

Milas Çökertme Koyu Hakkında;

Bodrum’da mavi tura çıkan yatların ve teknelerin başlangıç ya da bitiş durağıdır. Koy, sakinliği ile insanın ruhunun dinlendirdiği bir yerdir. Çökertme Koyu, Özel Koruma Bölgesi ilan edildiğinden yapılaşma yoktur. Koyun ve plajın bu eşsiz güzelliği buraya tekneleri ile gelen insanları da etkilemekte ve burada kalarak bu güzelliğin tadını çıkartmak için tekneler demir atmaktadır. Bu bakir Koyun, plajında güneşlenirken ruhunuzun dinlendiğini hissedeceksiniz. Denizinin sakin ve durağan olması sizlerin rahatça yüzmesine yardımcı olacaktır. Çökertme koyunun dibi kumdur.

Çökertme Koyunun, Batısında ve kuzeyinde iki küçük Plaj bulunmaktadır. Batıdaki Plaj nispeten daha sığdır. Derinliği 5-15m arasındadır. Koyun doğusundaki plaja bağlı iskele vardır. Buradan atlama yapabilirsiniz. Yalnız, doğu sahili birden sığlaşıyor bu bölgeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Ulaşım için son yıllarda yapımı tamamlanan kara yolu ulaşımını ve deniz yolu ulaşımını tercih edebilirsiniz. Yine de inişli çıkışlı virajlı yolların tek şerit gidiş, tek şerit dönüş olduğunu belirteyim. Dikkatli olmakta fayda var.

OKUMALISIN  Fethiye Cennet Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Dağlarla çevrili bir koy, muhteşem bir deniz, ufukta tekneler, karada tek sıra az katlı pansiyon ve restoranlar. Ülkemizde görmeye alışık olmadığımız bir sakin, sessiz bir yerdir burası. Çökertme koyuna gelen ziyaretçiler, teknelerini iskelelere demirlemekte, burada sakin ve huzurlu bir ortamda denize girmekte ve müthiş doğanın keyfini çıkartmaktadırlar.

Milas Çökertme Koyu’na Nasıl Gidilir;

  • Milas ilçesine de 52 km mesafededir.
  • Milas Bodrum Havaalanı’ndan yaklaşık 1 saat uzaklıktadır.
  • İstanbul-Çökertme arası 789 km,
  • Ankara-Çökertme arası 667 km,
  • İzmir-Çökertme arası ise 242 km’dir.

Köye ulaşım için Milas ilçe merkezinden kalkan dolmuşlar bulunmaktadır. Köyün ziyaretçileri karadan olduğu gibi denizden de gelmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Yeşil Türbe Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yeşil Türbe Nerede – Nasıl Gidilir? – Bursa Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir