Anasayfa / Doğal Güzellikler / Milas Ören Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye&Şezlong Ücreti – Muğla

Milas Ören Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye&Şezlong Ücreti – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Milas Ören Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

                                   Ören Plajı Nerede?                            

Ören Plajı, Muğla ilinin Milas ilçesine bağlı şirin bir mahalle olan Ören, tatilde dinlenerek zaman geçirmek isteyenler için muhteşem bir adrestir. Özellikle, Sakin, ruhu dinlendiren ortamıyla kafa dinlemek isteyen tatilcilerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Ege’nin huzur veren seyahat duraklarından diyebiliriz.

                    Milas Ören Plajı Hakkında Bilgiler               

Milas ilçesine gelen turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden birisidir. Plaja gelenleri, sahil boyunca sıralanmış renkli şemsiyeler, şezlonglar ve tertemiz bir deniz karşılıyor. Denizi ve Plajından bahsedersek, Denizin suyu gayet ılıktır, tam girmeliktir, denizin tek sıkıntısı birden derinleşmesi, özellikle çocuklu aileler buna dikkat etmelidir. Çocukların, aileleriyle birlikte yüzmesi daha güvenli olacaktır.

Deniz suyu ılık ancak bazı noktalarda birden derinleşmesi ve hem plajın hem de suyun içinin taşlık olması nedeniyle deniz ayakkabısı kullanmakta fayda var. Plajın ve denizin tek kötü tarafı bu olsa gerek. Yalnız şöylede bir durum var Denizin tertemiz olması taşlık olması ve bazı bölgelerinin ani derinleşmesine rağmen hafta sonları tıklım tıklım oluyor. Bu nedenle denizin tadını çıkarmak için hafta içi gelmeniz mantıklı olacaktır. Milas-Ören Sahili ve Plajında, Rüzgar zaman zaman deniz keyfi için gelenlere zor anlar yaşatsa da özellikle rüzgar sörfü ve yamaç paraşütü yapmak isteyenler için oldukça elverişli bir ortam sunmaktadır.

OKUMALISIN  Hamsilos Koyu Nerede - Nasıl Gidilir?

Ören Plajında, Belki de diğer plajlara örnek olabilecek bir uygulama bulunuyor. Plajın sonuna, liman tarafına engelli vatandaşların denize girmesini kolaylaştırmak için bir rampa yapılmıştır. Bu rampa sayesinde engelli vatandaşlar denize rahatça girmektedirler. Plajda, Bütün sahil boyunca şezlong, şemsiye, soyunma yerleri (ayrıca engelliler için soyunma yerleri ve kurulmuş onlar için çadırlar var) ücretsiz yararlanabileceğiniz duş ve tuvalet imkanı da bulunuyor.

Ören Sahilinde konaklama imkanları biraz kısıtlı olmasına rağmen Plaj yakınında apart otel ve pansiyon bulabilirsiniz. Gökova Körfezi içerinde kalan muhteşem yerler arasında gösterilen Ören’de, plajın hemen arka tarafında bulunan kafe ve restoranlar da Ören beldesine gelen turistlerin yeme-içme ihtiyaçlarını karşılamaları için sayısız seçenek sunuyor. Ayrıca plaj yolu üzerinde kurulan minik pazarda, hediyelik eşya, kitap ve kıyafet gibi ürünler satılıyor. Bu güzel Ege’nin bu güzel beldesine gelmişken, Yörede tutulan balıkların tutulup sofranıza sunulan bu güzel lezzetlerin tadına bakmayı unutmayınız.

                  Milas Ören Plajı Giriş Ücreti 2021              

Milas Belediyesi tarafından işletilen çeşitli işletmeler var. 2 şezlong 1 şemsiye 30 TL. 

OKUMALISIN  Canikdere Şelalesi Nerede - Nasıl Gidilir?

                        Milas Ören Plajı Nasıl Gidilir?                      

Muğla ilinin Milas ilçesine bağlı şirin bir mahalledir.

Milas ilçesinden gelecekler, Beçin yolunu takip ederek, Milas Ören Yolu boyunca yaklaşık 40 km devam ettikten sonra örene ulaşabilirsiniz.

Terminalden her yarım saatte bir Milâs’a otobüsler kalkmaktadır.  Milas’a geldikten sonra ilçe merkezinden kalkan dolmuşlarla gidebilirsiniz.

En yakın havalimanı, yaklaşık 55 kilometre uzaklıktaki Bodrum-Milas Havalimanı, Havaalanı ile ören yeri arası 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Bodrumdan gelecekler, mumcular yolunu takip ederek Mazı ve Çökertme yolunu dan devam ederek gidebilirsiniz.

  • Milas-Ören Sahili ve Plajı-Bodruma 60 km
  • Milas-Ören Sahili ve Plajı-Milas arası 40 km
  • İstanbul-Çökertme arası 800 km,
  • Ankara-Çökertme arası 680 km,
  • İzmir-Çökertme arası ise 255 km’dir

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Sasalı Piknik Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Sasalı Kent Ormanı

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Sasalı Kent Ormanı – Piknik Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir