Milas Şeytan Yalısı Nerede – Nasıl Gidilir – Muğla Gezilecek Yerler

Milas Şeytan Yalısı Nerede – Nasıl Gidilir – Muğla Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Milas Şeytan Yalısı Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Tekne Turları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                   Şeytan Yalısı Hakkında Bilgiler               

Şeytan Yalısı, Muğla ili Milas ilçe sınırında bulunan Şeytan Yalısı, gezilip görülmeye değer bir yer olup zeytin ağaçları ve deniziyle görenlerin kendine hayran bırakmaktadır. Şeytan Yalısı, Bakir doğasıyla ve muhteşem manzarasıyla mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Denizde yüzmek için sahilin batı kısmını tercih etmenizi öneririz. Deniz kestanesinin bu bölümde az olduğunu söylemekte fayda var. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip muhteşem manzaranın keyfini yaşayabilirsiniz.

Şeytan Yalısı, Sakin ve huzurlu, her şeyden ve herkesten uzak bir tatil yapmak isteyenlerin arayıp ta bulamadığı bir yerdir. Şeytan Yalısının sahili ince kumludur, Altın kum diye tabir edilen güzelliktedir. Sahilin çevresindeki sakız ağaçları ve zeytin ağaçları adeta sizlerin şemsiyesi olacaktır.

Mazı köyünden Şeytan Yalısı’na inerken koyu kaplamış zeytin ağaçlarını ve masmavi denizi görürsünüz. Şeytan Yalısı’nda deniz seviyesi ilk 3-4 metrede insan boyuna geliyor sonra derinleşiyor. Şeytan Yalısına en yakın yerleşim yeri 2 km mesafede Armutçu. En yakın konaklama yerleri Mazı’nın Hurma sahili, İnce Yalı ve Çakıllı Yalı’ da köylülerin işlettiği, ev pansiyonları bulunmaktadır.

                Milas Şeytan Yalısı’na Nasıl Gidilir?                

Şeytan Yalısı, Muğla ilinin Milas ilçe sınırında bulunur. Buraya şahsi aracınızla Muğla – Milas – Armutçuk güzergahını kullanarak buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Armutçuk köyüne 2 km uzaklıkta bulunur.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.