Milas Zeytinlikuyu Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, MUĞLA

Milas Zeytinlikuyu Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Milas Zeytinlikuyu Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, Şemsiye & Şezlong Ücretleri ve Plaj İmkanları hakkında bilgiler vereceğiz.

         Zeytinlikuyu Plaj Nerede?        

Plaj, Muğla ilinin Milas ilçesine bağlı Kıyıkışlacık mevkiinde bulunur. Plaj, Milas ilçesinin en çok ilgi gören plajlar arasındadır. Milas’a 30 kilometre mesafedeki plaj, güzel yapısı ve doğasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Milas Zeytinlikuyu Plajı

Milas Zeytinlikuyu Plajından bir görüntü…

                    Zeytinlikuyu Plajı Hakkında Bilgiler              

Muğla yaz turizmi açısından ülkemizde en fazla ilgi gören bir tatil şehirlerinden biridir. Birbirinden güzel koylar ve plajlar; bunun yanı sıra da tarihi değerler barındırmaktadır.

Kıyıkışlacık mevkiinde bulunan Plaj, Temiz Denizi ve muhteşem havasıyla turistler tarafından yoğun ilgi gösterilmektedir. Zeytinli Kuyu’nun yaz aylarında nüfusu 20.000’e ulaştığı söylenmektedir. Buda ne kadar güzel bir plaj olduğunun bir göstergesidir.

Sakin ve bol ormanlık yapısının yanı sıra, kum plajı ve deniz yapısı ile ailelerin rahatça girebildiği, özellikle çocuklu ailelerin metrelerce sığ olan suyunda rahatça yüzdüğü güzel bir plajdır. Dünyaca ünlü İasos harabeleri Kıyıkışlacık mahallesinin içindedir. Bu nedenle ve sahil şeridinde oluşu ile önemli bir turizm potansiyeli bulunmaktadır. Buraya gelmişken antik kenti de gezmelisiniz.

Milas’a sadece 30 kilometre uzaklıkta olan Plaj, mis kokulu havasıyla kesinlikle dinlendirecektir tüm hücrelerinizi, bolca dinlenip güneşin tadını çıkartmalısınız.

    Zeytinlikuyu Plajı Giriş Ücreti 2024 Yılı    

Plaja Giriş ÜCRETSİZDİR.

Kendi Kamp sandalyeniz ve Şemsiyeniz ile müsait bir yerde plaja girebilirsiniz.

İşletmeler tarafından işletilen özel alanlarda bulunuyor. 2024 yılı itibari ile Şemsiye & Şezlong kiralama ücretleri 2 şezlong bir şemsiye 250 TL. Plaj etrafında ihtiyaçlarınızı karşılayacak kafeteryalar mevcuttur.

         Milas Zeytinlikuyu Plajı’na Nasıl Gidilir?          

Plaj, Muğla ilinin Milas ilçesine bağlı Kıyıkışlacık mevkiinde bulunur. Milas ilçe merkezinden Kıyıkışlacık yoluna doğru giderseniz, Kıyıkışlacık mevkiine geldiğiniz de yol ayrılıyor. Tabelalara bakarak plaja gidebilirsiniz.

Göle en yakın olan Milas Havaalanı 30 km uzaklıktadır.

Didim’e 47 km. mesafededir. Didim’den 1 saatte gidebilirsiniz.

Bodrum’ a 55 km mesafededir.

  • İzmir’den ise ortalama 1,5 saatlik bir yolu göze almanız gerekmektedir.
  • Muğla Zeytinli Kuyu Plajı arası yaklaşık 135 kilometre yaklaşık 1 saat 50 dakika kadar sürmektedir.
  • Aydın Zeytinli Kuyu Plajı arası yaklaşık 120 kilometre yaklaşık 1 saat 20 dakika kadar sürmektedir.
  • İstanbul Zeytinli Kuyu Plajı arası yaklaşık 730 kilometre yaklaşık 9 saat 30 dakika kadar sürmektedir.
  • Ankara Zeytinli Kuyu Plajı arası yaklaşık 710 kilometre araçla yaklaşık 9 saat 45 dakika  sürmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.