Milli Parklar Kuş Gözlem Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir – Sarıyer / İstanbul

Milli Parklar Kuş Gözlem Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir – Sarıyer / İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Milli Parklar Kuş Gözlem Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Cafe – Restoran hakkında bilgiler vereceğiz.

           Milli Parklar Kuş Gözlem Kulesi Nerede?        

Kuş Gözlem Kulesi, İstanbul ilinin Sarıyer ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır.  2015 yılında hizmete açılan bu yer içerisinde; Gözlem Kulesinde, Kafe – restoran, Yürüyüş alanları ve bulunmaktadır. Ayrıca, Foto safari tutkunları için İstanbul Boğazı manzarası çekimleri için harika bir yerdir.

        Kuş Gözlem Kulesi Hakkında Bilgiler        

Kuş Gözlem Kulesi, Yaban hayatın izlenmesi, gözlenmesi, eğitimi ve tanıtımı için yapılan bir kuledir. Kuş gözleminin daha elverişli koşullarda gerçekleştirilmesi, Göç olaylarının izlenmesi için yapılan bir kuledir. 2 katlı ahşap bir yapı olarak inşa edilen bu yerin altında bir de kafeteryası bulunmaktadır.  Gözlem kulesi ve kafeterya ayrı olarak düşünün. Yani, Gözlem kulesine çıkmak için restoranı kullanmak zorunda değilsiniz.

Restoran içerisinde Kahvaltı, Yeme – İçme ve bu güzel manzaraya karşı çay – kahve içebileceğiniz bir yerdir. Milli Parklar Kuş Gözlem Kulesi’ne çıktığınızda İstanbul Boğazı, Yavuz Selim Köprüsünü tepeden seyredebilirsiniz.

      Milli Parklar Kuş Gözlem Kulesi Giriş Ücreti      

Gözlem Kulesine çıkmak ÜCRETSİZDİR.

     Milli Parklar Kuş Gözlem Kulesi’ne Nasıl Gidilir?
İstanbul ilinin Sarıyer ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır.  Sarıyer – Rumeli yolu üzerinde Garipçe sapağından düz devam edin yol üzerinde Feneryolu Kuş Gözlem Kulesi tabelası karşınıza çıkacaktır. Burada ÜCRETSİZ otopark alanına aracınızı bırakıp kısa bir yürüyüş ile Gözlem Kulesine ulaşacaksınız.

Milli Parklar Kuş Gözlem Kulesine Otobüs ile Nasıl Gidilir?

En yakın güzergah olarak 150 No’lu Hacıosman – Rumeli Feneri arası hizmet veren otobüse binip Kuş Gözlem durağında inerek ulaşabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.