Mimar Sinan Kent Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Mimar Sinan Kent Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mimar Sinan Kent Ormanı  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri – Piknik – Oyun Alanları ve Aktiviteler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İstanbul İlinin Sultangazi ilçe sınırlarında Cebeci – Prinççi mevkisinde bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 830 dönümlük alan üzerine kurulmuştur. Kent Ormanı içerisinde Alibeyköy Barajını da kapsayan geniş bir alana yayılmıştır. İstanbul gibi büyük bir şehir içerisinde bu kadar büyük bir alana sahip bir Kent Ormanı olması bizlere nefes aldırıyor.

Kent Ormanı, Dinlenme ve Mesire alanları, 5 katlı Seyir Kulesi, Baraj Manzaralı Amfi Tiyatro  ile hem doğanın tadının çıkarabileceğiniz hem de yürüyüşler yapabileceğiniz bir yerdir.

               Mimar Sinan Kent Ormanı’nda Neler Var?              

Kent Ormanı içerisinde, 2400 kişiyi ağırlayabilecek Amfi Tiyatro, 16-17 metre uzunluğunda Seyir Kulesi, Piknik Masaları, Mescit, Yürüyüş ve Bisiklet yolları bulunuyor. Ayrıca Çocuklar için yapılmış, Oyun Parkları, Devasa bir Tünelli Kaydırak, At çiftliği, Tırmanma Parkurları, Gezi Treni, Futbol, Voleybol, Basketbol Oyun Alanları ile sizlere keyifli vakit geçirebilecek her ayrıntı bulunmaktadır.

Kent Ormanı içerisinde özellikle bahçe işlerini seven kişiler için hazırlanmış Hobi bahçeleri de büyük ilgi görmektedir. Sezonluk olarak bir miktar para karşılığında kiralayabileceğiniz bu yerler de Domates, biber ekip Toprak ile iç içe olarak yorucu iş hayatının stresinin atabilirsiniz. Ata binmek isteyenler içinde burada At Binme alanı bulunmaktadır. Ata binmek çocuklar için oldukça keyifli olmaktadır.

              Kent Ormanında Mangal Serbest mi?           

Hayır, YASAKTIR.

Mangal – Semaver ve Ateş Yakmak YASAKTIR.

        Mimar Sinan Kent Ormanı Giriş Ücreti           

Mimar Sinan Kent Ormanı Giriş Ücreti 2023 Yılı

Yaya olarak  Giriş Ücretsiz

Araç ile Girecekler için Giriş Ücreti 20 TL’dir.

            Mimar Sinan Kent Ormanı Nerede?                   

İstanbul İlinin Sultangazi ilçe sınırlarında Cebeci – Prinççi mevkiin de bulunmaktadır. Alibeyköy Barajına yakın bir mesafededir.

        Mimar Sinan Kent Ormanı’na Nasıl Gidilir?       

Kendi Aracınız ile Gidecekseniz eğer,  TEM Otoyolu’ndan Sultangazi ilçesine girdikten sonra Gazi Polis Merkezinden geçen yoldan devam ederek Gazi Mezarlığa doğru ilerleyiniz, Buradan 1502 nolu sokağa dönerek Mimar Sinan Kent Ormanına ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma ile Gidecekler, Sultangazi ilçesinden kalkan 36S1 ve 36S2 nolu otobüsler ile de kent ormanına ulaşabilirsiniz.  

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments