Mimar Sinan Kent Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Mimar Sinan Kent Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Mimar Sinan Kent Ormanı  Nerede – Nasıl Gidilir? – İstanbul Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Mimar Sinan Kent Ormanı, İstanbul İlinin Sultangazi ilçe sınırlarında Cebeci – Prinççi mevkiin de bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 830 dönümlük alan üzerine kurulmuştur. Kent Ormanı içerisinde Alibeyköy Barajını da kapsayan geniş bir alana yayılmıştır. İstanbul gibi büyük bir şehir içerisinde bu kadar büyük bir alana sahip bir Kent Onmanı olması bizlere nefes aldırıyor.

Mimar Sinan Kent Ormanı, Dinlenme ve Mesire alanları, Seyir Kulesi ile gelip Piknik yapabileceğiniz, hem doğanın tadının çıkarabileceğiniz hem de yürüyüşler yapabileceğiniz bir yerdir.

Mimar Sinan Kent Ormanı içerisinde, 2400 kişiyi ağırlayabilecek Amfi Tiyatro, 16-17 metre uzunluğunda Seyir Kulesi, Piknik Masaları, Mescit, Yürüyüş ve Bisiklet yolları bulunuyor. Ayrıca Çocuklar için yapılmış, Oyun Parkları, Devasa bir Tünelli Kaydırak, At çiftliği, Tırmanma Parkurları, Gezi Treni, Futbol, Voleybol, Basketbol Oyun Alanları ile sizlere keyifli vakit geçirebilecek her ayrıntı bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Türk ve İslam Eserleri Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Mimar Sinan Kent Ormanı içerisinde özellikle bahçe işlerini seven kişiler için hazırlanmış Hobi bahçeleri de büyük ilgi görmektedir. Sezonluk olarak bir miktar para karşılığında kiralayabileceğiniz bu yerler de Domates, biber ekip Toprak ile iç içe olarak yorucu iş hayatının stresinin atabilirsiniz.

Mimar Sinan Kent Ormanı Giriş Ücreti;

Kent Ormanı’na, Yaya olarak Ücretsiz Giriş yapabilirsiniz.

Araç ile Girecekler için Giriş Ücreti 10 TL’dir.

Mimar Sinan Kent Ormanı’na Nasıl Gidilir;

Mimar Sinan Kent Ormanı, İstanbul İlinin Sultangazi ilçe sınırlarında Cebeci – Prinççi mevkiin de bulunmaktadır. Alibeyköy Barajına yakın bir mesafededir.

Kendi Aracınız ile Gidecekseniz eğer,  TEM Otoyolu’ndan Sultangazi ilçesine girdikten sonra Gazi Polis Merkezinden geçen yoldan devam ederek Gazi Mezarlığa doğru ilerleyiniz, Buradan 1502 nolu sokağa dönerek Mimar Sinan Kent Ormanına ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma ile Gidecekler, Sultangazi ilçesinden kalkan 36S1 ve 36S2 nolu otobüsler ile de kent ormanına ulaşabilirsiniz.  

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.