Mimoza Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İzmir

Mimoza Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İzmir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Mimoza Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – giriş Ücreti hakkında bilgiler vereceğiz.

                       Mimoza Koyu Plajı Nerede?                         

Mimoza Koyu ve Plajı, İzmir ilinin Karaburun ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaburun ilçe merkezine yakın konumda bulunmaktadır. İzmir merkeze 104 km uzaklıkta yer almaktadır.

Karaburun’un sakin, sessiz yerlerindendir. Yani tam kafa dinleme yeridir. Denizi turkuaz renge sahiptir ve oldukça temizdir. Denizin büyük kısmı iri çakıl taşlı yapıya sahiptir. Deniz ayakkabısı getirmeniz iyi olacaktır. Denizi oldukça sakin bir yapıya sahiptir.

Mimoza Koyu, küçük ve daracık bir alana sıkışmış desek hiç yanlış olmaz.  2 tesis arasına sıkışmış taşlık bir sahil , denizi çok sığ ve suyun hemen altında çok büyük kayalar ve deniz kestaneleri var. Özellikle deniz ayakkabısı getirmenizi tavsiye ederiz. Suyu soğuk ve berrak diyebiliriz. Bu plajın çevresinde yeme-içme, tuvalet, şezlong ve şemsiye imkânları bulunmaktadır. Fiyatları oldukça uygun bir konumdadır.

             Mimoza Koyu Plajı’na Nasıl Gidilir?                

İzmir ilinin Karaburun ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaburun ilçe merkezine yakın konumda bulunmaktadır. İzmir merkeze 104 km uzaklıktadır.

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Buraya ulaşmak için ilk önce Karaburun ilçesine ulaşmanız gerekir. Hususi aracınız ile merkezden çıktıktan 2 km sonra ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Mimoza Koyu’na otobüs ve dolmuşlarla ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.