Mimoza Koyu Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Mimoza Koyu Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Mimoza Koyu Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?- İzmir Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Mimoza Koyu Plajı

Mimoza Koyu ve Plajı İzmir ilinin Karaburun ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaburun ilçe merkezine yakın konumda bulunmaktadır. İzmir merkeze 104 km uzaklıktadır.

Mimoza Koyu etrafı kayalıklarla ve ormanlık ağaçlarla çevrili bir yapıya sahiptir. Karaburun’un en sakin, sessiz ve doğayla baş başa vakit geçirilen yerlerindendir. Yani tam kafa dinleme yeridir. Denizi turkuaz renge sahiptir ve oldukça temizdir. Denizin büyük kısmı iri çakıl taşlı yapıya sahiptir. Deniz ayakkabısı getirmeniz iyi olacaktır. Denizi oldukça sakin bir yapıya sahiptir. Çocuklu aileler ve gençler için oldukça uygun bir yer.

Burada az sayıda işletme bulunmaktadır. Genellikle çok kalabalık olmayan sakin bir yer. Bu plajın çevresinde yeme-içme, tuvalet, şezlong ve şemsiye imkânları bulunmaktadır.

Mimoza Koyu Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Mimoza Koyu ve Plajı İzmir ilinin Karaburun ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaburun ilçe merkezine yakın konumda bulunmaktadır. İzmir merkeze 104 km uzaklıktadır.

OKUMALISIN  İstanbul'da Bayanlara Özel Aquapark ve Yüzme Havuzları

Mimoza Koyu ve Plajına toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Buraya ulaşmak için ilk önce Karaburun ilçesine ulaşmanız gerekir. Hususi aracınız ile merkezden çıktıktan 2 km sonra ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Mimoza Koyu’na otobüs ve dolmuşlarla ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.