Moda Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Kadıköy – İstanbul

Moda Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Kadıköy – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Moda Sahili Nerede – Nasıl Gidilir  – Neler Yapılır – Gezilecek Yerler – Kadıköy –  İstanbul hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                      Moda Sahili Nerede?                           

Moda Sahili, İstanbul ilinin Anadolu Yakasında Kadıköy ilçesinde bulunmaktadır. Marmara Denizi, Adalar manzarası, Yeşil Alanları, Cafe ve Restoranları ile ünlü bir yerdir.

                            Moda Sahili Hakkında Bilgiler                 

Moda ismi, 19. Yy da burada yaşayan İngiliz bürokrat, sanatçı ve Şarkıcıların yer almasından kaynaklı o dönemin Giyim kuşam şeklinin buradaki sanatçılar tarafında takip edildiğinden dolayı Moda olarak kaldığı söylenmektedir.

                    Moda Sahili’nde Neler Yapılır?                      

 

Moda Sahili olarak bilinen yer, Megaşehir İstanbul’da bulunan klasik Sahil kenarı desek hiç yanlış olmaz. Fakat özellikle gençler ve Kadıköy’de yaşayan yerel halk tarafından bir simge haline gelmiş bir yerdir.

OKUMALISIN  Şeytan Sofrası Nerede - Nasıl Gidilir - Ayak İzi - Balıkesir Gezilecek Yerler?

Moda Sahili’nde Sahil boyunca yürüyüş yapabileceğiniz, Bisiklet sürebileceğiniz, Parkta oturup dinlenebileceğiniz, Kamp Sandalyesi ile yeşil alanda oturup arkadaşlarınızla keyifli anlar yaşayabileceğiniz bir yerdir. Moda’ya gelmişken Moda İskelesinde Fotoğraf çekinmeyi, Bahariye Caddesinde  gezmeyi, Barış Manço’nun Evini gezmeyi, Süreyya Opera Binasında Opera izlemeyi, Moda Çikolata Dükkanında çikolata yemeyi, Kemal Usta’da Waffle Yemeyi (Tavana asılı Devasa yapay Çilek’ler ile fotoğraf çekilmeyi) Meşhur Dondurmacı Ali Usta’dan dondurma yemeyi unutmayınız.

 Moda Sahili’ne Nasıl Gidilir – Marmaray – Tramway – Metro – Vapur – Otobüs

Moda Sahili, İstanbul ilinin Kadıköy ilçesinde merkezi bir konumdadır. Merkezi bir konumda olmasında dolayı ulaşım oldukça kolaydır.

Moda Sahiline gitmenin En kestirme yolu Marmaray olduğunu belirterek ilk bu konudan bahsedeceğiz. Marmaray duraklarında birinden bindiğinizde Söğütlüçeşme durağında inmelisiniz. Daha sonra buradan Meşhur Boğa Heykeli’ne doğru 15 dk’lık bir yürüme yolu olacak, buraya ulaştıktan sonra aşağı yönlü Bahriye’ye doğru yürüyünüz yönlendirici tabelalar eşliğinde Moda sahile varacaksınız.

Moda Sahil’e Otobüs ile Gidecekler; Moda Sahil’e hiçbir Otobüs Gitmiyor. En Yakın Konum Kadıköy – Rıhtım olarak biline yere giden araçlara binerek ulaşmanızdır.

OKUMALISIN  Kazakistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

                   Anadolu Yakasından Gelecekler;                 

Metro ile Gidecekler; M4 Kadıköy – Kartal – Pendik arası hizmet veren metro’ya binip Kadıköy’de indikten sonra Moda yönüne doğru giderseniz Moda Sahile varabilirsiniz.

Tramway ile Gidecekler, Kadıköy Rıhtım olarak bilinen yerden kalkan (m7 Mecidiyeköy – Mahmutbey arası hizmet veren) Tramway’a bindiğinizde

Vapur ile Gidecekler, Kadıköy İskelesine gelen vapur ile Rıhtıma gelip buradan Tramway ile aktarama yaparak ulaşabilirler.

                      Avrupa Yakasından Gelecekler;                  

Metrobüs ile gitmenizi tavsiye ederiz, Metrobüse binip Söğütlü çeşme Durağında ininiz buradan Meşhur Boğa Heykeli’ne doğru 15 dk’lık bir yürüme yolu olacak, buraya ulaştıktan sonra aşağı yönlü Bahriye’ye doğru yürüyünüz yönlendirici tabelalar eşliğinde Moda sahile varacaksınız.

Şahsi Aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz navigasyon ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Not: Moda Sahiline şahsi aracınız ile gidecekseniz eğer, araç trafiği ve park sorunu yaşayabileceğinizi belertmek isteriz. Özellikle haftasonları yoğun olmaktadır.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.