Moda Sahili’ne Nasıl Gidilir – Marmaray – Tramway – Metro – Vapur

 Moda Sahili’ne Nasıl Gidilir – Marmaray – Tramway – Metro – Vapur

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Moda Sahili’ne Nasıl Gidilir  – Neler Yapılır – Gezilecek Yerler – Kadıköy –  İstanbul hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                      Moda Sahili Nerede?                           

Moda Sahili, İstanbul ilinin Anadolu Yakasında Kadıköy ilçesinde bulunmaktadır. Marmara Denizi, Adalar manzarası, Yeşil Alanları, Cafe ve Restoranları ile ünlü bir yerdir.

                            Moda Sahili Hakkında Bilgiler                 

Moda ismi, 19. Yy da burada yaşayan İngiliz bürokrat, sanatçı ve Şarkıcıların yer almasından kaynaklı o dönemin Giyim kuşam şeklinin buradaki sanatçılar tarafında takip edildiğinden dolayı Moda olarak kaldığı söylenmektedir.

 Moda Sahili’ne Nasıl Gidilir – Marmaray – Tramway – Metro – Vapur – Otobüs

Moda Sahili, İstanbul ilinin Kadıköy ilçesinde merkezi bir konumdadır. Merkezi bir konumda olmasında dolayı ulaşım oldukça kolaydır.

OKUMALISIN  Çivril Gökgöl ve Işıklı Gölü Nerede-Nasıl Gidilir?

Moda Sahiline gitmenin En kestirme yolu Marmaray olduğunu belirterek ilk bu konudan bahsedeceğiz. Marmaray duraklarında birinden bindiğinizde Söğütlüçeşme durağında inmelisiniz. Daha sonra buradan Meşhur Boğa Heykeli’ne doğru 15 dk’lık bir yürüme yolu olacak, buraya ulaştıktan sonra aşağı yönlü Bahriye’ye doğru yürüyünüz yönlendirici tabelalar eşliğinde Moda sahile varacaksınız.

Moda Sahil’e Otobüs ile Gidecekler; Moda Sahil’e hiçbir Otobüs Gitmiyor. En Yakın Konum Kadıköy – Rıhtım olarak biline yere giden araçlara binerek ulaşmanızdır.

                   Anadolu Yakasından Gelecekler;                 

Metro ile Gidecekler; M4 Kadıköy – Kartal – Pendik arası hizmet veren metro’ya binip Kadıköy’de indikten sonra Moda yönüne doğru giderseniz Moda Sahile varabilirsiniz.

Tramway ile Gidecekler, Kadıköy Rıhtım olarak bilinen yerden kalkan (m7 Mecidiyeköy – Mahmutbey arası hizmet veren) Tramway’a bindiğinizde

Vapur ile Gidecekler, Kadıköy İskelesine gelen vapur ile Rıhtıma gelip buradan Tramway ile aktarama yaparak ulaşabilirler.

                      Avrupa Yakasından Gelecekler;                  

Metrobüs ile gitmenizi tavsiye ederiz, Metrobüse binip Söğütlü çeşme Durağında ininiz buradan Meşhur Boğa Heykeli’ne doğru 15 dk’lık bir yürüme yolu olacak, buraya ulaştıktan sonra aşağı yönlü Bahriye’ye doğru yürüyünüz yönlendirici tabelalar eşliğinde Moda sahile varacaksınız.

OKUMALISIN  Mardin Kalesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Şahsi Aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz navigasyon ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Not: Moda Sahiline şahsi aracınız ile gidecekseniz eğer, araç trafiği ve park sorunu yaşayabileceğinizi belertmek isteriz. Özellikle haftasonları yoğun olmaktadır.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.