Moda Sahili’ne Nasıl Gidilir – Marmaray – Tramway – Metro – Vapur

 Moda Sahili’ne Nasıl Gidilir – Marmaray – Tramway – Metro – Vapur

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Moda Sahili’ne Nasıl Gidilir  – Neler Yapılır – Gezilecek Yerler – Kadıköy –  İstanbul hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                      Moda Sahili Nerede?                           

Moda Sahili, İstanbul ilinin Anadolu Yakasında Kadıköy ilçesinde bulunmaktadır. Marmara Denizi, Adalar manzarası, Yeşil Alanları, Cafe ve Restoranları ile ünlü bir yerdir.

                            Moda Sahili Hakkında Bilgiler                 

Moda ismi, 19. Yy da burada yaşayan İngiliz bürokrat, sanatçı ve Şarkıcıların yer almasından kaynaklı o dönemin Giyim kuşam şeklinin buradaki sanatçılar tarafında takip edildiğinden dolayı Moda olarak kaldığı söylenmektedir.

                   Moda Sahili’ne Nasıl Gidilir?                          

Moda Sahili, İstanbul ilinin Anadolu Yakası’nda Kadıköy ilçesinde merkezi bir konumdadır. Merkezi bir konumda olmasında dolayı ulaşım oldukça kolaydır.

             Moda Sahili’ne Metro ile Nasıl Gidilir?            

Tavşantepe – Kadıköy arası hizmet veren M4 metro hattına herhangi bir duraktan binip Kadıköy son durakta indikten sonra KADIKÖY İSKELE önünden kalkan TRAMWAYA binip MODA CADDESİ durağında inerek ulaşabilirsiniz.

        Moda Sahili’ne Marmaray İle Nasıl Gidilir?     

Gebze – Halkalı arası hizmet veren Marmaray’a herhangi bir durağında bindiğinizde Marmaray SÖĞÜTLÜÇEŞME durağında inip Ülker Fenerbahçe stadına doğru yürüyünüz daha sonra buradan Yoğurtçu parkına doğru devam ettiğinizde 15 dk’lık bir yürüme yolu sonrasında yönlendirici tabelalar eşliğinde Moda sahile varacaksınız.

YADA

Gebze – Halkalı arası hizmet veren Marmaray’a herhangi bir durağında bindiğinizde Marmaray AYRILIK ÇEŞMESİ durağında inip METRO ile aktarma yaparak KADIKÖY İSKELESİNE gelebilir, buradan TRAMWAY ile Moda Sahiline ulaşabilirsiniz.

        Moda Sahili’ne Otobüs ile Nasıl Gidilir?            

Otobüs ile Gidecekler; 

Pendik – Kadıköy arası hizmet veren 16 – 16D hat nolu İETT otobüslerine binip Barış Manço durağında indiğinizde yürüme mesafesindedir.

                      Vapur ile Nasıl Gidilir?                          

Vapur ile Gidecekler, Kadıköy İskelesine gelen herhangi bir vapur ile Kadıköy Rıhtıma gelip buradan Tramway ile aktarma yaparak ulaşabilirler.

                        Tramway ile Nasıl Gidilir?                    

Kadıköy İskelesi – Boğa Heykeli – Söğütlü Çeşme caddesi – Damga sokak – Kilise – Bahariye arası ring atan Tramway hattına herhangi bir duraktan binerek MODA CADDESİ durağında indiğinizde yürüme mesafesindedir.

                     Dolmuş ile Nasıl Gidilir?                          

Dolmuş ile Gidecekler; Kadıköy – Bostancı arası hizmet veren D34 Nolu Taksi Dolmuşlar ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

   Avrupa Yakasından Moda Sahiline Nasıl Gidilir?    

Avrupa Yakasından KADIKÖY ilçesi KADIKÖY İSKELESİ mevkisine herhangi bir toplu taşıma aracı ile gelip KADIKÖY İSKELESİ yakınından hareket eden TRAMWAY hattına binip  MODA CADDESİ durağında indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Şahsi Aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz navigasyon ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Not: Moda Sahiline şahsi aracınız ile gidecekseniz eğer, araç trafiği ve park sorunu yaşayabileceğinizi belirtmek isteriz. Özellikle hafta sonları yoğun olmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.