Mogan Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANKARA

Mogan Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANKARA

Sevgili  Seyyahlar bu yazımızda sizlere Mogan Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / KApanış Saatleri – Göl’de Mangal Yapılır mı? Göl’de Kamp Yapılır mı? Ateş Yakmak – Semaver Yakmak Serbest mi? Bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Mogan Gölü, Başkentlilerin deniz özlemini kolayca giderebilecekleri bir mekandır. Göl, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesinde bulunmaktadır. Göl, Ankara’ya 25 km uzaklıkta bulunuyor. Dinlenme, piknik ve spor alanları gibi ortamlara ev sahipliği yapan Mogan Gölü, yaklaşık olarak 644,979 m² alan üzerinde bulunmaktadır.

Deniz feneri binası, spor merkezi, çeşitli kafeteryalar, kayıkhane, su deposu, danışma binaları, tenis, golf, kaykay ve bisiklete binebileceğiniz alanlar, Mangal ve Piknik yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

                     Mogan Gölünde Neler Var?                     

Göl az tuzlu olduğundan dolayı, gölde birçok balık çeşidini görmek mümkün. Bunlar Kadife, Turna, Yayın ve sazan balığıdır. Mogan göl kıyısında bulunan ve adeta gölün simgesi haline gelen yaklaşık olarak da 25 metre yüksekliğine sahip olan bir Deniz fener bulunmakta, deniz fenerinin balkonundan Gölbaşı ilçesini ve gölün tüm güzelliği izlenebilmektedir.

Park alanında, ahşaptan yapılmış koy, piknik alanı, koşu ve yaya yolu, marina adası, çocuk oyun alanları, engelli çocuklar için oyun alanı, istasyonlu koşu pisti, basketbol oyun sahası, mini futbol sahası, tenis kortu bulunmaktadır.

Gölde yaklaşık olarak 4 kilometrelik ahşaptan yapılmış sahil yürüyüş yolu bulunuyor. Ayrıca, yol üzerine seyir terası ve banklar da yerleştirilmiştir. Bunun dışında park, çocuk alanı, cami, lavabo, restoran ve kafe gibi olanakları da bulundurmaktadır.

Mogan Gölü, aynı zamanda kuşlara da ev sahipliği yapıyor. 600.000 m2’lik alana sahip Gölün, 200.000 m2’si doğa parkı olarak ayrılmıştır. Kuşlar burada kuluçka dönemini geçirir ve bu sebepten dolayı kuş evleri yapılmıştır.

                     Mogan Gölü’nde Neler Yapılır?                          

Göle gelirken Oltanızı getirip balıkçı havasına girebilirsiniz. Bisiklet kiralayarak gölün etrafını dolaşabilir, göle karşı güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. Deniz fenerinin balkonundan gölün manzarasını ve Gün batımını seyredebilirsiniz. Kafelerinde, çayınızı, kahvenizi içebilirsiniz.

Kayıklara, su bisikletlerine binebilirsiniz. Mangal yapmak için gelinecek güzel yerlerden biridir. Çok sayıda mangal yapma yeri ve bank bulunuyor ama hafta sonları çok kalabalık oluyor erken gidip yerinizi tutmanızı tavsiye ederim.

Çocuklarınızla geleceğiniz bir piknik organizasyon ise Parkların kenarlarında bulunan bankları hemen tutun. Çocuklarınız oyun oynarken sizde hemen yanlarında mangalınızı yakarsınız. Gözünüzün önünde olur çocuklarınız.

                  Mogan Gölü’nde Kamp Yapılır mı?               

Hayır. Kamp Yapmak YASAKTIR. 

                                 Mogan Gölü Nerede?                           

Mogan Gölü, Ankara ili sınırları içerisinde Gölbaşı ilçesine bağlı Karşıyaka mahallesinde yer almaktadır.

                      Mogan Gölü Giriş Ücreti                           

Mogan Gölü’ne Giriş Ücreti 20 TL

(2024 Yılı Araç Giriş Ücreti)

                  Mogan Gölü’ne Nasıl Gidilir?                        

Toplu Taşıma İle Gidecekler;

Otobüsle gidecekseniz, Ulus, Sıhhiye, Kızılay noktalarından birine geliniz daha sonra Buradan 101108177182 numaralı otobüslerden birine bininiz yaklaşık 30 dakika sonra  Mogan Parkı durağında inip Gölü’ne ulaşabilirsiniz.

Kendi Şahsi arabanızla gelecekseniz, Ankara- Konya yolunu takip edin, bu yol sizi Gölbaşı İlçesine kadar götürecektir. Gölbaşı – Haymana yol ayrımına kadar geliniz oradan haymana yoluna doğru sağa dönün ve yaklaşık 5 dakika ilerledikten sonra Göle giriş tabelasını göreceksiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.