Moldova Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Moldova Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
195
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Moldova Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Moldova Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Moldova Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır.  Moldova Büyükelçiliğinin görevi, Ülkemiz ile Moldova Ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Moldova gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Moldova Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Kaptanpaşa Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Moldova Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Büyükelçilik, Hafta içi Her gün Saat 09.00-16.00 Saatleri arası hizmet vermektedir.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Moldova Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Kaptanpaşa Sokak no:47 Gaziosmanpaşa / Ankara

Tel: +90 312 446 55 27

Moldova Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Kaptanpaşa Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Moldova Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Migros’u geçtikten sonra inip, Kahraman Kadın Sokağından aşağıya doğru yürüyerek gidebilirsiniz.

OKUMALISIN  Tarihi Çınar Ağacı - Orduzu Çınar Ağacı Nerede - Nasıl Gidilir?

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Migros’u geçtikten sonra inip, Kahraman Kadın Sokağından aşağıya doğru yürüyerek gidebilirsiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 20 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra sizi iki güzergâh bekliyor;

1.Yol,  Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den sola doğru dönerek Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol sizi Uğur Mumcu Caddesine Götürecektir. Bu yol dan devam ederek yolun sonunu kadar ilerleyiniz. Yolun sonundan sola döndükten sonra 2. Soldaki Kaptanpaşa Sokak No: 40’ta bulunuyor.

2.Yol, Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Siz sola doğru(Turan emeksiz caddesine doğru) Gaziosmanpaşa yoluna doğru devam ediniz. Bu yolun devamı sola doğru dönmektedir. Bu cadde (Macaristan Caddesi)Filistin Caddesindir. Uzun bir cadde olan Filistin caddesinin sonuna kadar ilerleyiniz. Caddenin en sonundan sağa Kuleli Sokağa döndükten sonra yola devam edin, yolun bittiğinde, sola dönün, Bu cadde Uğur Mumcu Caddesi, Bu caddenin de sonuna kadar ilerleyip sola Koza Sokağa dönünüz. Elçilik binası 2. Solda Kaptanpaşa sokak No: 40’ta bulunuyor.

OKUMALISIN  Teos Ormancı Kampı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Migros’u geçtikten sonra inip, Kahraman Kadın Sokağından aşağıya doğru yürüyerek gidebilirsiniz.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne giden 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Migros’u geçtikten sonra inip, Kahraman Kadın Sokağından aşağıya doğru yürüyerek gidebilirsiniz.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.