Montana Tepesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – MUĞLA

Montana Tepesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Montana Tepesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik Alanları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                 Montana Tepesi Hakkında Bilgiler                 

Muğla ilinin Fethiye ilçesi Ölüdeniz olarak bilinen Mevkinin Üst kısmında Yamaç Paraşütü yapanların atlama yaptığı yerin alt kısmında bulunmaktadır. Montana Tepesi, ülkemizde görebileceğiniz en güzel manzarasını sizlere sunuyor.

Likya Yolu Güzergahı üzerinde bulunan Montana Seyir Tepesine çıktığınızda Yeşil ve Mavinin En güzel halini göreceksiniz. Bu tepeye çıktığınızda Turkuaz Renkli Denizi, Ölüdenizi, Belcekız Plajı, Ölüdeniz Plajı, Kumburnu ve Babadağdan Yamaç Paraşütü yapan doğa severleri görmüş oluyorsunuz. Bu tepe görsel açıdan insanlara muhteşem bir haz veriyor.

                Montana Tepesi’nde Neler Yapılır?                  

Seyir Tepesi, Toprak bir yoldan ulaştığınız bir yer, Tarihi Likya Yolunda Bulunuyor. Ve hiçbir tesis yok bunu bilmelisiniz. Yanınıza Her türlü Yiyecek ve İçeceği alarak çıkın. Özellikle su almayı unutmayınız.

Yaz aylarında bir de öğlen saatinde çıkarsanız aşırı sıcak oluyor. Yanınıza Kamp sandalyesini almanızı tavsiye ederiz.

              Montana Tepesinde Kamp Yapılır mı?       

Evet Yapılır. Doğa ile Başbaşa olacağınızı unutmayınız.

                      Montana Tepesi Giriş Ücreti                     

Giriş ÜCRETSİZDİR.

             Montana Tepesine Ne Zaman Gidilmeli         

Buraya çıkmanın en güzel vakti hiç şüphesiz Gün Batımının olduğu Saatler. Gün Batımında çıktığınızda  görsel olarak güzel kareler yakalayacaksınız. Fotoğraf Çekinmeyi sevenler tam sizlik bir yer. Yanınıza Makinenizi almayı unutmayınız.

            Montana Tepesine Otobüs Gidiyor mu?         

Hayır. Sadece şahsi araçlarınız ile gidebilirsiniz.

           Montana Tepesi’ne Nasıl Gidilir?                    

Montana Tepesi, Muğla ilinin Fethiye ilçesi Ölüdeniz olarak bilinen Mevki de, Tarihi Likya Yolunda Bulunmaktadır. Montana Tepesine Gitmek için;

Tarihi Likya Yolu Yürüyüş Rotasında bulunduğundan dolayı isterseniz yürüyerek gidebilirsiniz.

Şahsi Aracıyla Gidecekler, Fethiye ilçesinden Ölüdeniz Mevkisine Geliniz, Buradan Ölüdeniz Caddesine doğrultusunda devam ediniz. Buradan Aşağı Yaşdam Caddesine doğru sola dönünüz. (1.Fotoğraf) Montana Pine Resort-Garcıa Hotel yönüne doğru.

1. Fotoğraf (ok yönüne doğru dönünüz)      

Bu yolda 10 dakika gittikten sonra Karşınıza Garcıa Otel – Likya Yol ayrımı bulunan yer gelecek (2.Fotoğraf) buradan, Garcıa Hotel istikametinde devam ediniz.  Otelin olduğu yere geldiğinizde Soldan devam ederek toprak yola giriniz, Bu Toprak yolun sonu sizi Montana tepesine götürecektir.

 (2. Fotoğraf) (ok yönünde ilerleyiniz)

                  YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR                         

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.