Anasayfa / Bursa / Mudanya’da Denize Girilecek En İyi 10 Yer – BURSA

Mudanya’da Denize Girilecek En İyi 10 Yer – BURSA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Bursa’nın Güzel İlçesi Mudanya’da Denize Girilecek En Güzel 10 Yer? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                            1- Altınkum Halk Plajı                            

Mudanya ilçesinde bulunuyor. Kumlu bir yapıya sahip olan Kumsalı var, Denize giriş kısmı taşlıktır. Duş – Wc – Şezlong yoktur. Etrafında küçük bir büfe bulunuyor.

                   2-Mesudiye (Ayazma) Halk Plajı                

Mudanya ilçesine 15 km uzaklıktadır. Bursa’nın en geniş sahillerinden biri olarak söyleyebiliriz. Deniz ve Kumsalı ince kumludur. Ufak tefek alışverişler için Küçük bir Büfe var. Mesudiye Merkezde büyük marketler bulunuyor. Wc  – Duşluk – Soyunma Kabinleri var.

                                3-Trilye Sahili                                      

Mudanya’nın Trilye (Zeytinbağı) mahallesindedir. Taşlık bir sahili bulunuyor, Çocuklu aileler için uygun değildir. Şemsiye – Şezlong Yok, Soyunma kabini ve Lavabolar var. İhtiyaçlarınız için büfe ve yemek alanları var.

                                4-Kumyaka Halk Plajı                     

Mudanya İlçesinde Kumyaka Mevkinde bulunuyor. Taşlık bir sahili bulunuyor, Çocuklu aileler için uygun değildir. Şemsiye – Şezlong Soyunma kabini ve Lavabolar Yoktur.

OKUMALISIN  Tuzla Kadınlar Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

                           5- Güzelyalı Burgaz Halk Plajı             

Mudanya, Güzelyalı mevkisinde bulunuyor. Giriş Ücretsizdir. Sahili, Kum – Çakıl karışımıdır. Şemsiye & Şezlong kiraya bileceğiniz yerler bulunuyor. Şemsiye – Şezlong Yok, Soyunma kabini ve Lavabolar yoktur. “

                                         6-Eğerce Plajı                            

Mudanya ilçesi Eğerce mevkisinde bulunuyor. Belediye tarafından işletilen bu yer içerisinde Soyunma Kabini – Duş bulunuyor. Wc sahilde yok, yakın bir işletmede var. Plajın sahilinden bahsedecek olursak; Genel olarak kumludur. Yer Yer taşlık ve Kayalık kısımlar bulunuyor. Bir işletme var o yerden Şemsiye & Şezlong kiralayabilirsiniz.

                     7- Esence – Eşkel  Halk Plajı                     

Mudanya ilçesinde Esence mevkiinde yer alıyor. Herhangi bir işletme yoktur. Bu yüzden Wc, Duş, Soyunma Kabini, Şemsiye & Şezlong gibi imkânlar yoktur. Sahili Kum – Çakıl karışıktır.

                              8- Malkara Halk Plajı                        

Karacabey Mevkisinde yer almaktadır. Halk arasında Karacabey Plajları olarakta söylenmektedir.  Malkara Plajı ve Yeniköy Plajı,  Her iki plajda Gayet Uzun ve Geniş bir sahile sahiptir. Otopark sorunu yok, Kampta yapılabilir, WC, Duşluk, Soyunma Kabini bulunuyor. Giriş Ücretsizdir. Sahil Kumlu olması Çocuklu aileler tarafından tercih edilebilir. İki Plaj arasında Bayramdere Piknik Alanı bulunuyor. Burada Piknik yapılabilir. Ayrıca yakın konumda da büyük market zincirleri bulunuyor.

OKUMALISIN  Hayıtbükü Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir - Muğla Gezi Rehberi?

                              9-Yeniköy Halk Plajı                       

 

Mudanya ilçesi, Karacabey Mevkisinde yer almaktadır. Karacabey Plajı olarakta bilinen Yeniköy Plajı,  Uzun ve Geniş bir sahile sahiptir. Kamp imkanı, WC, Duşluk, Soyunma Kabini bulunuyor. Giriş Ücretsizdir. Sahil Kumlu olması Çocuklu aileler tarafından tercih edilebilir. Plaj çevresinde büyük market zincirleri ve yeme  – içme üzerine bir çok yer bulunuyor.

                           10- Korsan Liman Koyu                   

 

Mudanya ilçesinin bakir kalmış yerlerinden biridir. Ulaşım zor olsa da denizinin temiz olması yolun kötü olmasını unutturan yerlerden biridir. Plaj’da herhangi bir tesis yok. Bu yüzden Şemsiye & Şezlong ile gitmenizi tavsiye ederiz.  Sahili taşlık olduğundan dolayı deniz ayakkabısı yanınıza almalısınız, Çocuklu aileler için tercih edilmeyebilir. Ailece Kamp – Piknik yapılabilir. Balık tutulabilir.

 

 

 

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir