Muğdat Cami Hz. Miktad Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Mersin 2024

Muğdat Cami Hz. Miktad Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Mersin 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Muğdat Cami Hz. Miktad Cami Nerede – Nasıl Gidilir  – Ne Zaman Yapıldı – Kim Yaptı?  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

    Muğdat Cami Hz. Miktad Cami    

Muğdat Cami, Mersin ili Yenişehir merkez ilçesi Muğdat semtinde bulunuyor. 1980 yılında yapılan bu Cami, Cumhuriyet tarihinde yapılan ve Ankara’daki Kocatepe Camisinden sonra Dönemin En Büyük 2. Büyük Camisi olarak bilinmektedir.

                 Muğdat Cami Hakkında Bilgiler                       

Cemaat Yeri, Ana Kubbe, Son Cemaat Yeri ve Mahfil katından ibaret olan ve klasik Osmanlı mimarisi tarzında yapılmış bir camidir. Cami, Başlangıçta 4 minare olarak yapılmış ve sonradan 2 minare daha eklenmiştir, minareler 81 metre uzunluğundadır. Ayrıca, üç şerefeli,  Kütüphaneli, Konferans Salonu ve aşevi ile birlikte külliye özelliği taşımaktadır. 3000 m2 ‘den fazla taban alanı ve 5000 kişilik ibadet yeri ile Mersin’in En Büyük Camisidir. Muğdat Camisinin bahçesinde İslamiyet’e ilk inananlardan olan Hz. Miktad’ın türbesi bulunmaktadır.

                      Muğdat Cami’ne Nasıl Gidilir?                    

Muğdat Cami, Mersin ilinin merkezinde Mezitli sahile yakın bir yerde, Sahil, Arkeoloji ve Deniz Müzelerinin arkasındadır.  Gazi Mustafa Kemal Bulvarından Sahile Doğru Mersin idman Yurdu Meydanına doğru gidildiğinde Mersin arkeoloji müzesine Gelmeden hemen sağ tarafta bulunuyor.

Şahsi aracı ile gidecekler için, Altta harita yerleştirdik.  Navigasyon ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.