Anasayfa / Doğal Güzellikler / Muğla – Akyaka Kamp Alanları Nerede – Nasıl Gidilir?

Muğla – Akyaka Kamp Alanları Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Muğla – Akyaka Kamp Alanları Nerede-Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Muğla – Akyaka – Akbük Koyu – Çınar Koyu ve çevresinde Bulunan Kamp Alanları;

Akyaka Beldesi Hakkında Kısa Bilgi;

Akyaka, Muğla ilinin Ula ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Ula ilçesine 18 km, Marmaris’e 30 kilometre uzaklıkta yer alan belde, Gökova Körfezi’nin doğusunda bulunmaktadır. Bakir Doğası, akvaryum misali denizi ile muhteşem bir yerdir. Akyaka Beldesi antik çağlardan günümüze kadar her dönemde bir yerleşim yeri olmuş, buna rağmen bakir doğasıyla gözlerden uzak küçük bir balıkçı köyü olarak kalmıştır. Sizlere bu yazımızda Muğla ilinin Akyaka Beldesinde bulunan Akbük KoyuÇınar Koyu ve Yakınlarındaki Kamp Alanları Hakkında Bilgiler vermeye çalışacağız.

Akyaka-Akbük Koyu-Çınar Koyu’nda Bulunan Kamp Alanları;

Akyaka-Orman Kamp Alanı;

Akyaka Orman Kampı, Muğla il merkezine yalnızca 5 dakika uzaklıkta bulunan Orman içerisine gizlenmiş gizli bir dinlenme yeridir. Akyaka Beldesine En Yakın Kamp Alanıdır. Orman içine kurulmuş, bu kamp alanı özellikle çam ağaçlarının altında serin bir ortamda sizlere kamp yapma imkânı sağlıyor. Ailenizle sevdiklerinizle rahat bir şekilde kamp yapabileceğiniz olan bu yerde sizlerin kamp alanında size lazım olacak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek her imkân bulunuyor. Deniz seviyesinden biraz yüksek olması aynı zamanda bizlere seyir imkânı sağlıyor. Denize Girilecek Yer olarak Çınar KoyuAkyaka Plajı tercih edilebilir. 300 tane çadır alanı ve 70 kamp alanı bulunan bu kamp hakkında daha fazla bilgi almak için ….. linkk….

OKUMALISIN  Evliya Çelebi Kültür Sanat Evi - Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Akbük-Azmakbaşı Kamp Alanı;

Muğla il merkezine yalnızca 40 km, Akyaka beldesine 18 km uzaklıkta bulunan Orman içerisine gizlenmiş sessiz sakin bir kamp alanıdır. Özellikle Akbük Koyunun muhteşem Berrak Denizi ile görülmesi gereken bir yerdir. Akbük Koyu çevresinde bulunan kamp alanları arasında donanım ve kalma tercihlere bakımından ilgi gören bir kamp alanıdır. Kamp alanı içerisinde Bungalov evler, Glampıng Çadır, Karavan ve Çadır imkânları bulunmaktadır. Azmakbaşı Kamp Alanı Hakkında Detaylı Bilgiler İçin….link…

Akbük Diem Kamp Alanı;

Muğla il merkezine yalnızca 40 km, Akyaka beldesine 18 km uzaklıkta bulunan Orman içerisine gizlenmiş sessiz sakin bir kamp alanıdır. Özellikle Akbük Koyunun muhteşem Berrak Denizi ile görülmesi gereken bir yerdir. İster mendi çadırınızı götürebilir isterseniz de kamp alanından çadır kiralayabiliyorsunuz. Akbük Diem Kamp alanı hakkında ayrıntılı bilgi için…. Link…..

Karya Beach Camping

Çınar Koyu ile Akbük Koyu arasında kalan kısımda bulunan Karya Beach sessiz sakin ortamıyla sizleri bekliyor. Tesis içerisinde Elektrik bulunuyor, uzatma kablo ile alabilirsiniz, Ayrıca Buzdolabı bulunuyor. Masa, Sandalye, şemsiye-şezlong bulabilirsiniz. Karya Kamping hakkında detaylı bilgi almak için ……… link…..

OKUMALISIN  Erzurum Uzundere Cam Teras Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami’nin Tarihi ve Mimarisi hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir