Muğla’nın En İyi 10 Piknik Alanı – Giriş Ücreti

Muğla’nın En İyi 10 Piknik Alanı – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Muğla’nın En İyi 10 Piknik Alanı – Piknik Alanı Giriş Ücreti ve Aktiviteler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ege Bölgesinin gezilecek En güzel yerlerine sahip bir ili desek hiç yanlış olmaz. Doğası ve Tertemiz havası ile özellikle yaz aylarında tıklım tıklım olmaktadır. Yerli ve Yabancı turistler tarafından en fazla tercih edilen tatil yeridir Muğla…

Peki, Muğla ilinde Doğa ile başbaşa kalıp sevdikleriniz ile nerede piknik yapabilirsiniz. Bu sorunun cevabına bir kaç yer önerisinde bulunmak istiyoruz. Gelin birlikte inceleyelim.

                   Muğla’da Piknik Yapılacak Yerler                  

                   1- Girdev Gölü ve Yaylası                                    

Seydişehir ilçesnde bulunan bu yer, ortalama 1800 metre yükseklikte bulunuyor. Yayla ve Göl çevresi iaynı zamanda Kuş Gözlemciliği ile de ünlüdür. Her yıl  birçok yabancı kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır.   Girdev Yaylası, Girdev Göl seviyesinden ortalama 300 metre yüksekte kalıyor. Ve bu noktada yamaç paraşütü, trekking, kampçılık, gibi keyifli doğa sporları için elverişli olanlar içeriyor. Girdev yaylası aynı zamanda küçük baş hayvancılık içinde otlama mera alanı olarak ta kullanılmaktadır.

                    2- Ömer Eşen Tabiat Parkı                               

Fethiye ilçesine bağlı yanıklar bölgesi olarak bilinen yerde bulunan bu Tabiat Parkı, Ağaçlar arasında bu yemyeşil bir yerdir. Bu Alanda, piknik yapabilir, Doğa yürüyüşü yapabilir veya uzanıp güneşin keyfinin çıkartabilirsiniz. Ayrıca Günlüklü Plajı‘na Girip serinleme fırsatı bulabilirsiniz.

                             3- Sülüngür Gölü                                         

Ortaca – Köyceğiz mevkiinde bulunan bu göl, Çam ağaçlarıyla çevrili muhteşem bir doğaya sahiptir. Güzel bir piknik alanıdır, tahta masaların olduğunu söyleyelim. Tam donanımlı bir piknik alanı olmasa da size yetecek kadar masa bulunuyor. Ateş yakabileceğiniz bu yerde mangal yapabilirsiniz. Harika bir manzarası olan göl kenarı yürüyüş yapmak veya bisiklet binmek için ideal bir yerdir. Doğaseverler için Sülüngür Gölü çevresinde çam ağaçlarının altında yürümek çok zevkli olacaktır. Doğayla iç içe olan bu güzel yer size keyifli anlar yaşatacaktır. Bol bol fotoğraf çekmenizi öneriz.

                       4- Çubucak Tabiat Parkı                                

Marmaris ilçesi sınırları içinde,  Marmaris – Datça karayolunun 22. km yer alıyor. Çubucak Tabiat Parkı Kızılçam, mersin, defne ve sığla ağaçlarından oluşan bitki örtüsüne sahiptir. Çubucak Tabiat Parkında 1800 metrelik bir sahil şeridi mevcuttur. Çubucak Tabiat Parkı’nda mangal yapmak serbesttir.

                                 5- Ula Gölet                                               

Ula İlçe Sınırlarında bulunan bu yer, Çam Ağaçları arasında Doğa ile iç içe huzur dolu vakit geçirip, bir şeyler yiyebileceğiniz yerlerden oluşmaktadır. Ula Göletinde,  Tertemiz havada yürüyüş yapılabilir, bisiklet kullanabilir, Deniz Bisikleti ve Kano ile Göl’de tur atılabilir, Aileler Mangal – Piknik yapabilir, balık tutabilirler. Mangal yapacaklar için Masa ve bankalar yapılmış. Ayrıca Alan içerisinde Wc ve Çeşmeler bulunuyor.

                     6- Günnücek Milli Parkı                                   

Muğla il merkezine 60 km uzaklıkta yer almaktadır. Marmaris merkeze uzaklığı sadece 2 kilometredir. Bölge 1996 yılında Milli Park ilan edilmiştir. Günnücek ayrıca kendine has ormanları ile de meşhur bir bölgedir. Sığla Ağacı yöresel endemik bir türdür ve Milli Parkta kıyı alanlarında yayılış göstermektedir. Piknik yapmak için uygun bir alandır fakat Ateş yakmak yasaktır.

                             7- Küldağı Göleti                                         

Küldağı Göleti veya Kül Göleti olarak ta bilinen bu yer Yatağan ilçesinde bulunuyor. Göl ve çevresi doğa severler için uygun yürüyüş alanı ve Piknik yapmaya gelenler için güzel piknik alanları oluşturmaktadır. Giriş Ücretsizdir. İçerisinde tesis bulunmuyor.

                       8- Gökçukur Piknik Alanı                                

Kavaklıdere ilçesinde Cumhuriyet Mahallesi sınırları içerisindedir. Doğa ile başbaşa kalabileceğiniz bir yerdir. Herhangi bir işletme bulunmuyor. Giderken tüm eksiklerinizi alıp gitmenizi öneririz. Ateş – Mangal – Semaver yakmak serbesttir.

                             9- Gökçeova Gölü                                         

Gökçeova Göleti olarakta bilinen bu yer Köyceğiz ilçesinde bulunuyor. İlçe merkezine 25 km uzaklıkta sandras dağına yakın bir konumdadır. Orman yangınları için Su alma alanı olarak yapılmıştır. Kamp – Piknik için uygun bir yerdir. Herhangi bir işletme yok. En yakın yer Ağla Köyüdür. Ateş – Mangal – Semaver yakmak serbesttir.

                                       10- Kartal Gölü                                     

Köyceğiz ilçe sınırları içerisinde bulunan bu yerde, Türkiye’nin en yaşlı Karaçam ormanı buradadır. Kartal Gölü ve “Anıt Orman” civarı, bitki florası bakımından çok zengindir. Çevresinde herhangi bir tesis bulunmayan bu alanda Kamp – Piknik – Ateş yakmak serbest olup, herhangi bir tesis bulunmuyor.

Muğla’nın En İyi 10 Piknik Alanı / Google Haritalar

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.