Muradiye Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – VAN

Muradiye Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – VAN

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Muradiye Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir –  Giriş Ücreti – Mangal & Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                           Muradiye Şelalesi Nerede?                            

Şelale, Van merkezine bağlı Muradiye ilçesinde yer almaktadır. Van il merkezine 80 km uzaklıktadır.  Şelale, Bend-i Mahi Üzerinde yer almaktadır. Adını Bağdat seferine çıkan Osmanlı Padişahı IV. Murat’tan almıştır.

               Muradiye Şelalesi Hakkında Bilgiler              

Muradiye Şelalesi yılın her mevsimi ayrı bir güzelliğe sahiptir. Şelale suları farklı yüksekliklerden düşmektedir. En yüksek düşüş merkezde 18 m, doğu ve batıda 15–16 m kadardır. Şelale alt yüzeyi 77 m, üst düşme alanında 36 m olarak belirlenmiştir.

 Muradiye Şelalesinde suyun üzerine kurulan asma tahta köprüden geçmek gelen turistler üzerinde heyecanlı bir etki uyandırmaktadır. Bu köprüden geçerken şelalenin ve bulunduğu doğal ortamın fotoğrafını çekebilirsiniz.

Bu nedenle kesinlikle fotoğraf makinelerinizi yanınıza almanızı tavsiye ederim. Kış aylarında ise donan şelale suları harika bir görüntü oluşturuyor. Ayrıca şelalenin yanında bulunan küçük dereleri andıran su birikintileri küçük göletler oluşturuyor. Bu göletler kış aylarında donduğunda adeta bir buz pistini andırıyor.

Burada çok güzel bir piknik alanı mevcuttur. Şelalenin ikiye böldüğü piknik alanının her iki tarafı da ayrı bir güzelliğe sahiptir. Piknik alanında mangal ve semaver ile ailenizle piknik yapabilirsiniz. Muradiye Şelalesinde market ve lokanta bulunmaktadır.

Burada şelale manzarası eşliğinde tava kavurma yiyebilirsiniz. Ayrıca marketten piknik ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Bu imkânlardan dolayı yerli yabancı birçok turist tarafından ilgi görmektedir. Muradiye Şelalesi kamp yapmak için de ideal bir mekândır.

        Muradiye Şelalesi Giriş Ücreti 2023 Yılı          

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Araç ile Giriş Ücreti olarak 25 TL (2023 yılı) alınmaktadır.

Şelale’ye Giriş 09.00 – 18.00 saatleri arasıdadır.

        Muradiye Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?        

Şelale, Van merkezine bağlı Muradiye ilçesinde yer almaktadır. Van il merkezine 80 km uzaklıktadır. Muradiye Şelalesine ulaşımı kendi aracınız ve otobüs ile yapma imkânınız bulunmaktadır.

Muradiye Şelalesine ilçe terminalinden sefer düzenleyen Muradiye minibüsleri ile yaklaşık olarak bir saatte ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca hususi aracınızla da rahatlıkla gidebilirsiniz. Van dan Erciş ilçesine doğru giderken yaklaşık 60 km’den sonra sağda Muradiye Şelalesi tabelasından dönerek 20 km ileride olan Muradiye Şelalesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.