Anasayfa / Doğal Güzellikler / Muradiye Şelalesi Nerede-Nasıl Gidilir?
Yaz aylarında hakim olan yeşil bitki örtüsü, sonbahar mevsiminin gelmesiyle yerini sarı ve turuncu tonlara bırakarak farklı güzelliklere ev sahipliği yapıyor. Muradiye Şelalesi, güzelliğine sonbahar tonlarını da ekleyerek ziyaretçilerini bekliyor. (Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı)

Muradiye Şelalesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Muradiye Şelalesi Nerede-Nasıl Gidilir? Van Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Muradiye Şelalesi

Muradiye Şelalesi Van merkezine bağlı Muradiye ilçesinde yer almaktadır. Van il merkezine 80 km uzaklıktadır. Muradiye Şelalesi Bend-i Mahi Üzerinde yer almaktadır. Adını Bağdat seferine çıkan Osmanlı Padişahı IV. Murat’tan almıştır. Tendürek Dağı’ndan beslenen Bend-iMahi çayı üzerindedir. Şelalenin yüksekliği 50 metredir.

Muradiye Şelalesi yılın her mevsimi ayrı bir güzelliğe sahiptir.  Muradiye Şelalesinde suyun üzerine kurulan asma tahta köprüden geçmek gelen turistler üzerinde heyacanlı bir etki uyandırmaktadır. Bu köprüden geçerken şelalenin ve bulunduğu doğal ortamın fotoğrafını çekebilirsiniz. Bu nedenle kesinlikle fotoğraf makinelerinizi yanınıza almanızı tavsiye ederim. Kış aylarında ise donan şelale suları harika bir görüntü oluşturuyor. Ayrıca şelalenin yanında bulunan küçük dereleri andıran su birikintileri küçük göletler oluşturuyor. Bu göletler kış aylarında donduğunda adeta bir buz pistini andırıyor.

Burada çok güzel bir piknik alanı mevcuttur. Şelalenin ikiye böldüğü piknik alanının her iki tarafı da ayrı bir güzelliğe sahiptir. Piknik alanında mangal ve semaver ile ailenizle piknik yapabilirsiniz. Muradiye Şelalesinde market ve lokanta bulunmaktadır. Burada şelale manzarası eşliğinde tava kavurma yiyebilirsiniz. Ayrıca marketten piknik ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Bu imkânlardan dolayı yerli yabancı birçok turist tarafından ilgi görmektedir. Muradiye Şelalesi kamp yapmak için de ideal bir mekândır.

OKUMALISIN  Savruk Mağarası ve Şelalesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Muradiye Şelalesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Muradiye Şelalesi Van merkezine bağlı Muradiye ilçesinde yer almaktadır. Van il merkezine 80 km uzaklıktadır.

Muradiye Şelalesine ulaşımı kendi aracınız ve otobüs ile yapma imkânınız bulunmaktadır. Muradiye Şelalesine ilçe terminalinden sefer düzenleyen Muradiye minibüsleri ile yaklaşık olarak bir saatte ulaşım sağlayabilirsiniz. Buradan ulaşım için 8 tl lik br ücret ödemeniz gerekiyor. Ayrıca hususi aracınızla da rahatlıkla gidebilirsiniz. Van dan Erciş ilçesine doğru giderken yaklaşık 60 km’den sonra sağda Muradiye Şelalesi tabelasından dönerek 20 km ileride olan Muradiye Şelalesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir