Murgul Deliklikaya Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Murgul Deliklikaya Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar   bu yazımızda Murgul Deliklikaya Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik Alanları  hakkında bilgiler vereceğiz.

              Murgul Deliklikaya Şelalesi Nerede?               

Şelale, Artvin ilinin Murgul ilçesine bağlı Başköy’de bulunan bu yer, etrafı çam ağaçlarıyla çevrili ormanlık bir alanda bulanan kaya parçasının, Zaman içerisinde doğal yollarla kayanın ortasının delinmesi ve akan sularında bu delikten geçerek oluşturduğu doğal güzelliktir.

Halk arazında Deliklikaya olarak bilinen bu yer yaklaşık 7 metre yükseklikten, yüzük şeklindeki kayadan aşağı düşmesi olayıdır. Deliklikaya Şelalesi İzleyenlere aynı zamanda görsel bir şov sunmaktadır. Bu doğal güzellik yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlenmektedir.

Zorlu bir yolculuk sonrası ulaşabildiğiniz bu tabiat harikası yer, başta fotoğraf çekmeyi seven doğa tutkunları olmak üzere, mesire alanı, kamp alanı ve güzel yürüyüş alanlarıyla görülmesi gereken bir yerdir. Deliklikaya Şelalesinin bulunduğu alanda yaz aylarında işletilen belediye tarafından küçük bir tesis kurulmuştur, içerisinde lavabo ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Bu alan içerisinde piknik yapmak isteyenler için bırakılmış birkaç masada bulunmaktadır.

          Murgul Deliklikaya Şelalesi Giriş Ücreti             

Giriş ÜCRETSİZDİR.

      Murgul Deliklikaya Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?        

Şelale, Artvin ilinin Murgul ilçesine bağlı Başköy‘de bulunuyor. Şelale Murgul ilçe merkezinden yaklaşık olarak 40 dakika sürmektedir. Murgul ilçe emniyetin yanından Başköy istikametine giden yoldan gidebilirsiniz. Sunuda belirtmek isteriz, Delikkaya şelalesine 1-2 km kala stabilize yol bitiyor ve buradan sonra taşlı çukurlu çok kötü bir yol başlıyor. Bu zorlu yol sonunda sizleri bu doğa harikası yer bekliyor.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.