Müze Gazhane Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İstanbul

Müze Gazhane Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Müze Gazhane Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                         Müze Gazhane Nerede?                        

Müze Gazhane, İstanbul ilinin Kadıköy ilçesinde bulunmaktadır. 1892 yılında Anadolu Yakasının havagazı ihtiyacını karşılamak için yapılan Hasanpaşa Gazhanesi Büyükşehir Belediyesi tarafından müze haline getirilmiştir.

              Müze Gazhane Hakkında Bilgiler                 

İstanbul’un son gazhanesi olarak 130 yıl boyunca şehrin aydınlatmasına ve yakıt ihtiyacını karşılamak amacıyla hizmet veren Hasanpaşa Gazhanesi, uzun süren yenileme çalışmaları sonrasında Müze haline getirilmiştir.

Türkiye’nin En önemli endüstriyel miraslarından olan tarihi yapı, bir dönem İETT garajı olarak kullanıldıktan sonra kaderine terk edilmiş. Uzun yıllar süren kamulaştırma çalışmaları sonrasında Kültür ve Sanat odaklı konsept ile 2022 yılında kapılarını halka açmıştır. 32 bin metrekarelik bir alan içerisinde Kültür, Sanat ve Bilim adına aradığınız birçok sergi alanını bulabileceksiniz.

Müze İçerisinde birçok Bölüm bulunuyor.

  • İklim Müzesi
  • Karikatür Müzesi
  • Çocuk Bilim Müzesi
  • Tiyatro ve Konser Salonları
  • Afife Batur Kütüphanesi
  • İstanbul Kitapçısı

Müze bahçesinde; 7 heykeltıraşın Haliç Tersanesinde atık materyallerden ürettiği heykeller oldukça ilgi görmektedir.Müze içerisinde oturup bir şeyler içebileceğiniz restoran ve kafe’de bulunuyor.

                   Müze Gazhane Giriş Ücreti                      

Giriş ÜCRETSİZDİR.

             Müze Gazhane Ziyaret Saatleri                      

Haftanın 7 günü 09.00 – 22.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

              Müze Gazhane’ye Nasıl Gidilir?                      

Müze Gazhane’ye Tramvay ile Nasıl Gidilir?

Halkalı – Gebze arası hizmet veren Tramway hattına binip Söğütlüçeşme durağında indikten sonra 10 dakika yürüme mesafesi uzaklığındadır.

Müze Gazhane’ye Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Adem Yavuz Mahallesi – Kadıköy arası hizmet veren 14 B No’lu Otobüs hattına binip Söğütlüçeşme durağında indikten sonra 10 dakika yürüme mesafesi uzaklığındadır.

Batı Ataşehir Peronlar – Kadıköy arası hizmet veren 8 – 8A No’lu Otobüs hattına binip MÜVERRİH ATA sokak durağında indikten yürüme mesafesi uzaklığındadır.

34A – 34As – 34G –  34Z – Beylikdüzü –Söğütlüçeşme arası hizmet veren Otobüs hatlarına binenler FİKİRTEPE durağında indikten yürüme mesafesi uzaklığındadır.

Müze Gazhane’ye Metro ile Nasıl Gidilir?

M4 – Tavşanlıtepe – Kadıköy arası hizmet veren M4 Metro hattına binip ACIBADEM durağında indikten sonra 10 dakika yürüme mesafesi uzaklığındadır.

                    Yol Tarifi / Google Haritalar                      

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.