Myra Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

Myra Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Myra Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Myra Antik Kenti  Hakkında;

Antalya ilinin Demre İlçe Merkezi yakınlarında, Antalya Körfezi’nin batı kısmında yer alan, Teke Yarımadası’nın güneyinde bulunmaktadır. Etrafı dağlarla çevrili Demre Ovası’nda kurulan antik kent adını da Demre ovadan almıştır.

Myra Antik Kenti Tarihi;

Myra Antik Kenti’ne bakıldığında Likya Dönemi kaya mezarları, Roma Dönemi tiyatrosu ve Bizans Dönemi Aziz Nikolaos Kilisesi (Noel Baba) ile ünlü yapılar bulunduğunu görmekteyiz.  Kaya mezarlarına, yazıtlara ve sikkelere bakıldığında; Antik Kentin MÖ 5. Yüzyılda kurulduğu söylenmektedir. Myra Antik Kenti, Bizans dönemin de idari ve dini bir merkez olarak kullanılmıştır.

Myra Antik Kentine Baktığımız da Kayaların içlerinin oyulduğunu göreceksiniz. Görenleri adeta büyüleyen, kendine hayran bırakacak güzelliğe sahip yapılar dikkatinizi çekecektir. Antik Kentin oyularak yapılması bizleri hayrete düşürüyor. Myra Antik kentte bir tane tiyatro bulunmaktadır. Bu tiyatro Likya Uygarlığının En önemli ve En Büyük antik tiyatrosu olarak günümüze kadar gelmiştir.

Myra Antik Kenti Giriş Ücreti 2020

Giriş Ücreti 45 TL’dir.

OKUMALISIN  Alanya Tersanesi - Alanya Gezi Rehberi

Eğer Müzekartınız varsa bir yıl içinde 2 kez,

Plus Müzekart (Müzekart+) sahibiyseniz sınırsız ziyaret edebilirsiniz.

Myra Antik Kenti Ziyaret Saatleri

Yaz Dönemi: 1 Nisan – 1 Ekim tarihleri arasında 08.00 – 19.00 saatleri arası,

Kış Dönemi: 1 Ekim – 1 Nisan tarihleri arasında 08.00 – 17.00 saatleri arası ziyaret edebilirsiniz.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın belirlediği, Müze ve Ören yerlerine girişlerde uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönergenin 10.Maddesine göre; Müze ve ören yerleri dini bayramların birinci günü saat 13:00’e kadar kapalıdır.

Myra Antik Kentine Nasıl Gidilir?

Myra Antik Kenti, Antalya’nın Demre ilçesi sınırında bulunur. Myra Antik Kentine ulaşmak için Antalya otogarında kalkan Demre otobüsleri ile Demre ilçe merkezine ulaşıp burada şahsi aracınızla veya taksi ile buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.