Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023

Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Zıpline – Macere Parkuru?  hakkında bilgiler vereceğiz.

                  Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede?                

Millet Bahçesi, İstanbul ilini Üsküdar ilçe sınırları içerisinde Kuzguncuk Mahallesinde bulunmaktadır. 15 Temmuz Şehitler Anıtı olarak bilen yerin hemen arkasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Muhteşem manzarası ile bilenen bir yerdir.

         Nakkaştepe Millet Bahçesi Hakkında Bilgiler       

90 bin metrekarelik bir alan içerisinde yer alan Millet bahçesi sizlere Muhteşem Boğaz Manzarasını ayaklarınızın altına getiriyor. Alan İçerisinde;

Seyir Terası…

-Piknik Alanları (200 kişilik Ahşap Masa)

-Spor Alanları (Tenis Kortu)

-Yürüyüş ve Gezinti Parkuru

-Zıpline ve Macera Parkuru

Zıpline ile yolculuk…..

-Biyolojik Gölet

-Doğa Keşif Atölyesi (Mucit Evi)

-Amfi Alanı

-Uçan Yol

Uçan Yol’dan ile Boğaz Manzarası…

-Manzara Seyir Terası

-Bay & Bayan WC

-Mecid

ve Kafeterya Alanları bulunmaktadır.

      Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde Neler Yapılır?    

Millet Bahçesinde Neler yapılır dediğimizde ilk akla gelen Dünya’nın En Güzel illeri arasında üst sıralarda yer alan İstanbul’u seyretmek desek hiç yanlış olmaz. Fotoğraf arşivinizde mutlaka olması gereken bir yerdir. Manzara Seyir Alanı ve Uçan Yol Fotoğraf çektirmek için en uygun yerdir.

Endemik birçok Bitki ve Ağaç çeşidinin yer aldığı bu yer sizlere güzel bir yürüyüş imkânı da sağlamaktadır. Sonbahar’da gitmenizi tavsiye ediyoruz neden derseniz, Sonbahar’da Ağaç yapraklarını dökülmesiyle harika bir doğa ile karşılaşacaksınız.

Üsküdar Belediyesine ait Kantin….

Nakkaştepe Millet Bahçesi Çocuklu aileler için oldukça güzel bir alandır. Çocuklar için Tenis Kortu, Macera Park, Çocuk Oyun Alanları ve Zipline alanları gibi eğlenceli vakit geçirecekleri alanlar bulunuyor.

Gölet Alanı ve Restoran Bölümü….

Ayrıca, Şahsi aracı ile gelecekler araçlarını millet bahçesinin içerisine kadar sokabilirler. Bu çok iyi bir avantaj Kamp Sandalyesi ve Masanızı getirip Kendinize güzel bir konumda yer ayarlayıp Boğaz Manzarasının keyfini çıkartabilirsiniz.

    Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde Ateş Yakılıyor mu?   

Piknik Alanı…

Millet Bahçesi içerisinde Mangal Yapmak – Ateş Yakmak – Semaver Yakmak YASAKTIR. Sadece Piknik yapmak için ayrılan Ahşap Masalı bölümlerde yapabilirsiniz.

         Nakkaştepe Millet Bahçes Giriş Ücreti 2023 Yılı        

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Araba ile gelenler için otopark ücreti alınmaktadır. 2023 Yılı Ocak Ayı itibari ile 20 TL alınıyor.

    Nakkaştepe Millet Bahçesi Zipline Fiyatları 2023 Yılı     

Zipine Fiyatı 120 TL ( 2022 yılı)

Özel aparatlı Fotoğraf – Kamera aparatı ile Fotoğraf çektirmek isterseniz eğer ekstra bir fiyat vermeniz gerekiyor.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Macera Parkuru Fiyatları 2023 Yılı  

Millet Bahçesi Macera Parkuru Alanı 2023 Yılı Fiyatı 75 TL

     Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne Nasıl Gidilir?       

Nakkaştepe Millet Bahçesi, İstanbul ilini Üsküdar ilçe sınırları içerisinde Kuzguncuk Mahallesinde bulunmaktadır. İster Toplu Taşıma Araçları isterseniz de Özel araçlarınız ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

                Avrupa Yakasından Gidecekler;                    

Avrupa Yakasından Gelecekler için En Uygun ulaşım Metrobüs ile gitmek olacaktır.

Avcılar – Büyükçekmece – Bahçelievler – Beylikdüzü’nde Gelecekler; 34Z – 34A – 34AS Metrobüse hatlarına binip 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Anıt durağında indikten sonra yürüyerek ulaşabilirler.

Bayrampaşa – Esenler’den Gidecekler; Yenikapı – Havaalanı arası hizmet veren Metro hattına binip Merter olarak bilinen yerde indikten sonra 34Z – 34A – 34AS Metrobüse hatlarına ile aktarma yapıp binip 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Anıt durağında indikten sonra yürüyerek ulaşabilirler.

Güngören – Bağcılar’dan Gidecekler; Kabataş – Bağcılar arası hizmet veren Tramway’a binip Zeytinburnu olarak bilinen yerde indikten sonra 34Z – 34A – 34AS Metrobüse hatları ile aktarma yaparak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Anıt durağında indikten sonra yürüyerek ulaşabilirler.

             Anadolu Yakasından Gidecekler;                       

Üsküdar’dan Gidecekler; Üsküdar – Çekmeköy arası hizmet veren M4 – Metro hattına binip Bağlarbaşı Durağında indikten sonra İlahiyat Fakültesi önünden kalkan 14M veya 15F nolu otobüsler ile aktarma yaparak Millet Bahçesine ulaşabilirsiniz. Eğer yürümek isterseniz Millet Bahçesi 15 dakika uzaklıktadır. Bağlarbaşı çıkışından çıkmanızı tavsiye ediyoruz.

Kadıköy’den Gidecekler; 15F veya 14M otobüslerine binip Nakkaştepe Millet Bahçesi durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Maltepe – Pendik – Kartal – Tuzla ilçelerinden gelecekler; Kadıköy’e kadar gelip buradan 15F veya 14M otobüslerine binip Nakkaştepe Millet Bahçesi durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Ümraniye’den Gidecekler; Üsküdar – Çekmeköy arası hizmet veren M4 – Metro hattına binip Bağlarbaşı Durağında indikten sonra İlahiyat Fakültesi önünden kalkan 14M veya 15F nolu otobüsler ile aktarma yaparak Millet Bahçesine ulaşabilirsiniz. Eğer yürümek isterseniz Millet Bahçesi 15 dakika uzaklıktadır. Bağlarbaşı çıkışından çıkmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.